Najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa właśnie pojawiły się w mediach. Czy Polska w końcu zbliża się do zwalczenia tej pandemicznej rzeczywistości? Wszystko na to wskazuje! Najnowsza wypowiedź premiera, Mateusza Morawieckiego budzi nadzieje na lepszy czas. Co takiego powiedział polityk?

Jak wiadomo, trwająca od ponad roku pandemia groźnego koronawirusa niedawno zbierała swoje największe jak dotychczas żniwo. Trzecia fala pandemii przyniosła w Polsce rekordowe liczby zachorowań oraz zgonów w skali dobowej.

Na szczęście, dane z ostatnich dni pokazują, że sytuacja z każdym dniem wygląda nieco lepiej – za czym stoją przede wszystkim szczepienia.

Ostatnie słowa premiera kraju, Mateusza Morawieckiego dają nadzieję na szybki powrót do normalności. Co takiego powiedział?

Koniec pandemii zbliża się wielkimi krokami?!

Wszystko na to wskazuje! Jak zaznaczył premier, dzięki przyspieszeniu działań związanych ze szczepieniami być może już w maju Polacy osiągną tak zwaną zbiorową odporność i bardzo możliwe, że już wtedy szczepienia będą dostępne dla każdej grupy wiekowej.

- Mamy dziś prawdziwą szansę zwalczyć pandemię, ale musimy wszyscy chcieć się zaszczepić. Przekraczamy liczbę 7 tys. punktów szczepień - mówił Mateusz Morawiecki.