Już niebawem zbliża się czas wyczekiwany przez tysiące rodzin katolickich – pierwsze komunie święte. Czy w związku z obowiązującymi aktualnie obostrzeniami uroczystości odbędą się? Wypowiedź duchownych w tej sprawie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Miesiąc maj dla katolików od zawsze kojarzy się z tym, że właśnie wtedy odbywają się komunie święte - niezależnie od tego, czy do owego sakramentu przystępuje członek rodziny czy nie. Zawsze jednak każdy wie, że w tym czasie odbywają się ceremonie.

W związku z trwającą od ponad roku pandemią szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa tysiące rodzin, w których znajduje się dziecko przystępujące do komunii świętej zastanawia się, czy owe uroczystości odbędą się, czy może zostaną przełożone na późniejszy czas.

Wypowiedź duchownych rozwiewa wątpliwości

W tej sprawie postanowili wypowiedzieć się duchowni. Z wypowiedzi księży wynika, że uroczystości na pewno się odbędą, lecz liczba osób będzie zależała od obowiązujących obostrzeń.

W związku z tym więc komunie odbędą się albo w mniejszych grupach, albo w normalnym trybie – duchowni liczą na poluzowanie obostrzeń patrząc na tendencję spadkową liczby zachorowań, a także coraz szybsze dokonywanie szczepień.

Komunia święta/ screen youtube