Uwaga! Bardzo ważna informacja dla niemalże wszystkich - oszuści wynaleźli całkiem nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem przestępcy podszywają się pod znaną firmę kurierską. Warto znać ten sposób i nie dać się oszukać! O co chodzi?

Nie od dziś wiadomo, że oszuści chcący ukraść nieświadomym osobom pieniądze pojawiają się na każdym kroku – w dzisiejszym świecie istnieje już tak wiele sposobów sprytnego wyłudzenia pieniędzy, że należy mieć oczy szeroko otwarte w niemalże każdej sytuacji.

W dobie pandemicznej rzeczywistości ludzie zaczęli coraz częściej zamawiać różne przedmioty przez Inernet. Niestety, oszuści postanowili wykorzystać i ten fakt...

Oszuści podszywają się pod firmę DHL!

Grupa oszustów od jakiegoś czasu podszywając się pod firmę DHL wysyła podejrzane SMS-y, w których informują, że zamówiona paczka została zatrzymana przez służbę celną. W wiadomości znajduje się także link do aplikacji ze szkodliwym oprogramowaniem – nie wolno w niego klikać! To spowoduje, że oszuści otrzymają dostęp do danych osobowych i konta bankowego.

Jak radzi sama firma DHL, takie wiadomości należy ignorować lub usuwać, a jeśli zdarzy się nacisnąć w link, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem i powiadomić o owej sytuacji. Warto wiedzieć, aby do banku dzwonić z innego telefonu!

SMS/ pexels.com