Przez dekady zapomniana, dziś jednak wraca na salony. Przełom 2019 i 2020 roku to zdecydowanie wielki powrót roślin z okresu PRL-u.

Znów na domowych parapetach możemy zobaczyć m.in. język teściowej, czyli inaczej sansewierię wężownicę czy monsterę. W ogrodach prawdziwym hitem okazuje się być hosta, inaczej zwana funkią. Ten piękny kwiat ogrodowy dosłownie znika ze sklepów ogrodniczych!

Hosta inaczej funkia – oto roślina ogrodowa, która bije rekordy popularności!

Hosta nieoczekiwanie stała się tak bardzo popularny, że nie sposób jej znaleźć na giełdach kwiatowych, kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Pasjonatów roślin ogrodowych uwiodła pięknym kształtem i wybarwieniem liści, co sprawia, że naprawdę zdobi nasze ogrody.

Okazuje się, że nie wymaga wielkiego zachodu w pielęgnacji, nie ma wielkich wymagań. Jest bardzo wdzięczna w uprawie. Wygląd hosty zachwyca, szczególnie pięknie wybarwione na zielono liście w kształcie łezki. Roślinna należy do rodziny szparagowatych, a latem na roślinie pojawiają się białe bądź fioletowe kwiaty, które przypominają dzwonki.

źródło: Pixabay

Jak dbać o hostę?

Nie trzeba wiele, by hosta pięknie rosła. Szybko dostosowuje się do nowych warunków i nie wymaga dużej pielęgnacji, spokojnie wytrzymuje w niskich temperaturach. Nawet laik jest w stanie ją uprawiać bez problemu.

Wystarczy jedynie pamiętać, by stosować do niej ziemię żyzną, mocno przepuszczalną i wilgotną i nie sadzić jej w pełnym słońcu, gdyż lubi mocno rozproszone światło, a najlepiej półcień.

Hosta lubi częste nawożenie, w pierwszych latach warto wyściółkować glebę warstwą próchnicy bądź kory. Roślina jest podatna na szkodniki i grzybicę. Wyjątkowo lubią ją ślimaki. Liście wybarwione na brązowo lub posiadające jasne plamy trzeba odciąć i spalić. Warto również stosować środki grzybobójcze.

źródło: Pixabay

Może zainteresuje Cię to: JEŚLI MASZ TAKĄ MONETĘ W DOMU JESTEŚ PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM. MOŻESZ ZGARNĄĆ FORTUNĘ

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT