Pies przewodnik uratował niewidomą kobietę dwa razy w ciągu jednej nocy

Psy potrafią nas ciągle zaskakiwać i to na wiele różnych sposobów. Dla wielu właścicieli, psy są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi, ale także obrońcami.

W przypadku pewnej kobiety z Północnej Filadelfii, jej pies okazał się nie tylko jej przyjacielem, ale i wybawcą. W trakcie jednej nocy uchronił ją w dwóch potencjalnie grożących utratą życia sytuacjach.

Psy to nie tylko kochające przytulanki i zabawy zwierzaki, ale także bardzo mądre stworzenia, które są w stanie pomagać ludziom na wiele różnych sposobów. Najlepszym przykładem są psy przewodniki, które codziennie pomagają niewidomym ludziom w różnych sytuacjach. Jedną z takich osób, która korzysta z pomocy psa jest Christina Colon. A jej przewodnik ma na imię Yolanda.

.

Obudziło ją warczenie psa

Yolanda nie opuszcza Christiny nawet na krok, niezależnie od tego, gdzie idzie. Yolanda także śpi u boku swej pani. Pewnej nocy Christinę obudziło warczenie jej psa. Ta zwyczajna piątkowa noc zamieniła się w coś zupełnie innego.

.

Po przebudzeniu Christina usłyszała na dole swojego domu dwa męskie głosy. Zdała sobie sprawę, że w jej domu są jacyś intruzi. Yolanda zamknęła drzwi do sypialni swojej pani, a sama zbiegła na dół pogonić nieproszonych gości z domu. Ale to nie był koniec niebezpieczeństwa.

.

Na miejscu pojawiła się policja. Tylko jak?

Zanim włamywacze opuścili dom, zrobili coś strasznego. Odkręcili kuchenkę gazową, sprawiając, że cały dom wypełnił gaz. Christina ledwo dotarła do telefonu i zadzwoniła na policję. Według doniesień NBC wyszeptała jedynie: „Pomocy, nie mogę oddychać”.

Ku jej zaskoczeniu, policjanci w momencie, gdy telefonowała, stali już pod jej domem. Jak to możliwe?

.

Okazało się, że Christina była wyposażona w specjalny telefon, zaprojektowany na potrzeby osób z psami opiekunami. Yolanda zdała sobie sprawę, że jej właścicielce grozi niebezpieczeństwo i dlatego sam zadzwoniła na policję, naciskając specjalny przycisk alarmowy, który automatycznie wzywa do domu policje.

„Dla was Yolanda może jest bohaterem, ale dla mnie jest prawdziwym aniołem stróżem” – powiedziała Christina NBC.

Dzięki szybkiej reakcji Yolandy i błyskawicznej akcji policji, udało się aresztować jedną osobę podejrzaną o udział w tym zdarzeniu.

Yolanda to prawdziwa bohaterka! Prosimy o udostępnienie tego artykułu, aby wyrazić uznanie dla wspaniałego zachowania psa w obronie Christiny.

Źródło: newsner.com

Share