Królowa Anglii krytycznie wobec światowej gwiazdy. Czym zawinił znany sportowiec?

Elżbieta II słynie ze swojej nieustępliwości i krytyki nieprzestrzegania etykiety. Nieważne czy dotyczy to jej krewnych z rodziny królewskiej, głów państw czy też największych, światowych gwiazd. Każdy przecież powinien wiedzieć, jak zachować się podczas spotkania z taką osobistością.

Elżbieta II podczas spotkania z Lewisem Hamiltonem, kierowcą F1, oficjalnie zwróciła mu uwagę. Co zrobił sportowiec, że podpadł królowej?

Choć od zdarzenia minęło dziesięć lat, dopiero teraz fakty w tej sprawie ujrzały światło dzienne i obecnie są w kręgu zainteresowania mediów na całym świecie.

Lewis Hamilton podczas zdobycia swojego pierwszego mistrzostwa miał zaledwie 24 lata. Kierowca F1 zaraz po oficjalnej ceremonii wręczenia tytułu mistrzowskiego został zaproszony na obiad do Pałacu Kensington.

Sportowiec dumnie zajął miejsce przy Elżbiecie II i… popełnił straszliwą gafę. Oczywiście w oczach królowej. Co takiego strasznego zrobił? Otóż zaczął z nią rozmawiać.

Królowa Elżbieta II ma sekret, który dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Nawet nie spodziewała się, że wywoła w mediach takie poruszenie

– Najpierw mówisz do osoby po lewej stronie. Ja do tej po prawej. Później przyjdzie kolej na naszą rozmowę – tak podobno brzmiały słowa krytyki wobec Hamiltona.

Sportowiec nie do końca wiedział, jak się zachować, więc po rozpoczęciu przyjęcia chciał sobie uciąć miłą pogawędkę z gospodynią. Elżbieta II uznała jednak, że tak nie przystoi i zrugała młodzieńca publicznie.

– To królowa osobiście wybiera, który z gości, płci przeciwnej, zasiądzie na honorowym miejscu, czyli po jej prawicy. I to osobę po prawicy Jej Wysokość zaszczyca konwersacją jako pierwszą.

Jedna z największych tajemnic rodziny królewskiej: Królowa Elżbieta II wozi swoją krew w walizce

Potem zwraca się do tej po stronie lewej. Hamilton o tym nie wiedział. A zasad, których przestrzegać absolutnie trzeba, jest dużo – wyjaśnia ekspertka od etykiety, Ingrid Seward.

Źródło: „pikio.pl”

Share