Policja poszukiwała pięciu Polaków! Nie uwierzycie, co zrobili swojemu rodakowi!

9 września tuż po północy doszło do pobicia 30-letniego Polaka, Aleksandra P. Zajście miało miejsce w Wakefield na północy Anglii. Mężczyźnie bardzo szybko udzielono pomocy medycznej. Mimo tego, nie udało się go uratować. Policja aresztowała pierwszych podejrzanych w sprawie. Okazało się, że wszyscy są również Polakami.

Do brutalnego zdarzenia doszło w nocy. Napastnicy rzucili się na Aleksandra P., brutalnie go pobili i zniknęli z miejsca zdarzenia. Mężczyzna otrzymał szybką pomoc medyczną. Pomimo tego, nie udało się ocalić jego życia. Polak zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Początkowo policja z angielskiego Wakefield miała problem z identyfikacją zmarłego. Kilka dni trwało ustalenie tożsamości pobitego mężczyzny.

Policjanci zaapelowali też poprzez swoją stronę internetową o pomoc wszystkich świadków, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu zabójców Polaka.

Kilka dni temu aresztowano podejrzanych w sprawie. Okazało się, że za morderstwem mogą stać rodacy zmarłego. Jako pierwszego aresztowano 19-letniego Marcela Sz.

Następnie do aresztu trafili czterej kolejni Polacy: 27-letni Maciej S., 23-letni Michał Sz., 23-letni Adam L. oraz 20-letnia Karolina K.

Dziennikwschodni.pl ustalił, że wszyscy aresztowani pochodzą z Białej Podlaskiej i okolic.
Jak na razie policji nie udało się ustalić, dlaczego rodacy zamordowali Aleksandra P. Funkcjonariusze nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: „wp.pl”

Share