Arktyczne zimno napływa do Polski! Będzie już tylko coraz chłodniej!

Jest chłodno, a zrobi się jeszcze zimniej. W weekend temperatura w nocy może spaść poniżej zera stopni Celsjusza.

Dwa ośrodki ciśnienia (nad Rosją znajduje się niż, a nad Wielką Brytanią i Irlandią – wyż) sprowadzą do Polski duże zimno i arktyczne powietrze. Tomasz Wasilewski prezenter tvnmeteo.pl dodał, że w wyżu powietrze obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, natomiast wokół niżu odwrotnie. Taki właśnie układ dwóch ośrodków ciśnienia spowoduje, że napłynie do Polski zimne powietrze z północy.

Zobacz także: „WIADOMOŚCI” TVP PRZEKONUJĄ, ŻE… WSZYSTKO TANIEJE! CZY KTOŚ W TO UWIERZYŁ?

– „To arktyczne zimno zaczyna napływać do Polski. Objawiać się to będzie przede wszystkim spadkiem temperatury, który nastąpi w czasie tego weekendu” – mówił prezenter tvnmeteo.pl.

Arktyczne powietrze sprawi, że nocami temperatura w naszej części Europy może spaść do minus 2 i minus 3 stopni Celsjusza. Zimne powietrze dostanie się w głąb Europy Środkowej i nawet Południowej.

Zobacz także: DANIEL OLBRYCHSKI POJEDNAŁ SIĘ Z SYNEM? TO ZDJĘCIE WYCISKA ŁZY Z OCZU!

Według zapowiedzi, atlantyckie ciepło, które jest produkowane nad oceanem, nie napłynie nad Europę Zachodnią. Będzie ono kierowane w kierunku Islandii.

– „I tak odcięci od ciepła będziemy przez kilka dni, począwszy od tego weekendu – dodał Wasilewski. Zimne powietrze da o sobie znać w niedzielę. Termometry pokażą wtedy maksymalnie 7-8 stopni Celsjusza w centrum i na Suwalszczyźnie, najwięcej 11 stopni – na zachodzie. W tym chłodnym powietrzu, które będzie się wsuwać z północy na południe, przez Polskę, może popadać śnieg. Według modeli meteorologicznych w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy temperatura spadnie do zera lub minus 2 stopni, może padać śnieg z deszczem we wschodniej Polsce”.

źródło: „tvnmeteo.tvn24.pl”

Share