Prace budowlane w Porcie Praskim trwają w najlepsze. Jak informuje portal Warszawa Nasze Miasto, planowane jest tam także wzniesienie futurystycznego kościoła.

Świątynia z przyszłości w Porcie Praskim?

Projekt kościoła, który miałby powstać w Warszawie, został opublikowany przez jeden z lokalnych portali. Wzbudził on zainteresowanie na tyle duże, że stanowisko w tej sprawie objął Grzegorz Walkiewicz, radny Pragi-Północ.

Uważa on, że wznoszenie kolejnej świątyni w tej samej dzielnicy, co więcej, aż tak dużej, jest całkowicie zbyteczne. Zajął się już interpelacją, w której pyta, czy rzeczywiście są takie plany na niedaleką przyszłość.

Port Praski. Źródło: Youtube
Port Praski. Źródło: Youtube

W projekcie budynku uwagę zwraca głównie ogromna ilość wykorzystanego szkła. Radny zauważa, że styl, w którym miałby być zbudowany kościół, nie pasuje ani do obecnie wznoszonych budowli, ani do Portu Praskiego.

Radio Kolor podaje, że póki co projekt to tylko wstępna koncepcja sprzed czterech lat, jednak nie rozpoczęto żadnych przygotowań do wzniesienia obiektu.

Grzegorz Walkiewicz zauważa jednak, że pewność, iż kościół nie zostanie zbudowany, będzie można mieć dopiero wtedy, gdy uchwalony zostanie plan miejscowy dla Portu Praskiego. Dodał, że o budowie mogą zdecydować urzędnicy, a nie radni Warszawy, i że władze miasta mogą dowiedzieć się o tym dopiero po rozpoczęciu prac, z gazet.

Zdaniem diecezji warszawsko-praskiej wspomnianą inwestycję należy „rozważyć”.

Jak informował portal „Życie”: MEDIA OBIEGŁA SENSACYJNA WIADOMOŚĆ. EDYTA GÓRNIAK W GRZYWCE W ODCINKU "THE VOICE OF POLAND". TABLOIDY OSZALAŁY

Portal „Życie” pisał również o: W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY" CORAZ WIĘCEJ ROMANTYCZNYCH SCEN. MACIEJ I ILONA WYBRALI SIĘ NA RANDKĘ. WIDAĆ, ŻE MAJĄ SIĘ KU SOBIE

Jak informował również portal „Życie”: TO JUŻ OFICJALNE, PO DŁUGICH OBRADACH RZĄDZĄCY ZADECYDOWALI. NADCHODZĄ SPORE ZMIANY, KTÓRE POLACY ODCZUJĄ JUŻ ZA TYDZIEŃ