Choć oficjalnie kara za jazdę w trakcie zimy na oponach letnich nie grozi kierowcom to chodzi im za to o właściwą przyczepność pojazdu do drogi i bezpieczeństwo w trakcie podróży. Normą zatem jest, że pod koniec października i w listopadzie wulkanizatorzy i stacje kontroli pojazdów przeżywają prawdziwe oblężenie.

Jednak na wiosnę – podczas wymiany opon z zimowych na letnie – wielu kierowców musiało się liczyć z mandatem z tego powodu z tytułu złamania zasad narodowej kwarantanny i zamknięcia warsztatów samochodowych i wulkanizacyjnych.

Kierowcy jesienią obawiają się tego samego scenariusza i nie chcą płacić mandatu z takiego powodu. Ministerstwa Zdrowia ruszyło kierowcom na pomoc i wyjaśnia, czy mogą bezpiecznie udać się do mechanika w takim celu.

Polscy kierowcy nie wiedzą, co robić, otrzymując mandaty za wymianę opon. Resort zdrowia stawia sprawę jasno i wyjaśnia, czy to zgodne z przepisami

Choć jazda na oponach letnich zimą nie jest z punktu widzenia bezpieczeństwa dobrym rozwiązaniem to w kodeksie ruchu drogowego nie ma zapisu, który by uprawniał policję do nałożenia na nas mandatu karnego za taką sytuację. Wiosną wielu kierowców zostało jednak ukaranych za udanie się do mechanika i skorzystanie z usługi wymiany opon przez ograniczenia w przemieszczaniu się.

Jesienią zatem Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski postanowiły wspólnie zapytać Ministerstwo Zdrowia, co mają robić kierowcy, którzy chcą wymienić opony na zimowe.

Jak informuje serwis Biznes Info, na bazie informacji serwis Moto PL, okazuje się, że nie ma się czego bać i kierowcy, którzy chcą pojechać wymienić opony z letnich na zimowe mogą spokojnie umawiać się u wulkanizatora. Na ten moment nie ma bowiem ograniczeń w przemieszczaniu się.

Jak informował portal "Życie": BYLI UWAŻANI ZA NAJPIĘKNIEJSZĄ PARĘ POLSKIEGO SHOW-BIZNESU! KAROLINA WAJDA I PAUL MONTANA: CO STAŁO SIĘ Z ICH ZWIĄZKIEM I DLACZEGO DOSZŁO DO ROZSTANIA

Przypomnij sobie: DOM ANNY KALCZYŃSKIEJ DOSŁOWNIE ZACHWYCA. GWIAZDA TVN MOŻE SIĘ POCHWALIĆ NIESAMOWITYMI WNĘTRZAMI, KTÓRE WYGLĄDAJĄ JAK Z MAGAZYNÓW WNĘTRZARSKICH

Portal "Życie" pisał również: NA JAKĄ EMERYTURĘ MOŻE LICZYĆ ARCYBISKUP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ? SUMA TO WIELOKROTNOŚĆ PRZECIĘTNEJ PENSJI, A TO MAŁY ELEMENT JEGO NIESAMOWITEGO MAJĄTKU