Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób martwi się z powodu swoich dochodów, a w trudnym położeniu znaleźli się szczególnie seniorzy, których świadczenia zależne są w dużym stopniu nie tylko od liczby wypracowanych lat, ale również kondycji gospodarki, inflacji i wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Są jednak takie osoby starsze, które zdecydowanie nie mają na co narzekać. Jedną z takich osób jest znany polski duchowny, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Jego emerytura naprawdę porażą, a to tylko niewielka część należącego do niego majątku. Te sumy naprawdę robią srogie wrażenie!

Na jaką emeryturę może liczyć arcybiskup Sławoj Leszek Głódź? Suma to wielokrotność przeciętnej pensji, a to tylko mały element jego niesamowitego majątku

Choć oficjalnie nie podano do wiadomości, ile konkretnie wynosi emerytura hierarchy to medialne wyliczenia przyprawiają o zawrót głowy. Dzięki tym środkom może wieść dostatnie, według niektórych wręcz luksusowe życie. Jak to możliwe?

Portal Money PL, cytowany przez WTV wyliczył niedawno, że podstawowe świadczenie emerytalne duchownego wynosi 4-5 tysięcy złotych, a dodatkowo ma otrzymywać dodatek za wysługę lat jako biskup polowy. Jak przypomniał Fakt, abp Głódź był kapelanem przez 13 lat. Zatem łącznie emerytura duchownego wynosi 10 tysięcy złotych.

Jednak to nie jedyny majątek, który posiada, gdyż hierarcha jest posiadaczem ogromnej posiadłości, zbudowanej w rodzinnej wsi, która stoi na 21-hektarowej działce. Jest to kompleks budynków, w tym ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny. Dookoła znajduje się las, gdzie Głódź ma prowadzić hodowlę danieli. Wycena nieruchomości nie jest znana, ale media przekonują, ze w grę wchodzą miliony złotych.

Wnętrze posiadłości ma być bardzo luksusowe – bogate w marmury, figury i rzeźby, a na ścianach można zobaczyć portrety arcybiskupa.

fot. Youtube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie": PROFESOR SIMON ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT ODPORNOŚCI STADNEJ W NASZYM KRAJU. ZNANY WIRUSOLOG WSKAZUJE, ŻE POJAWIŁA SIĘ NADZIEJA W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Przypomnij sobie: KIM W RZECZYWISTOŚCI JEST JACEK WÓJCIK Z POPULARNEGO SHOW „KRÓLOWE ŻYCIA”? ZAWÓD MĘŻCZYZNY MOŻE ZASKOCZYĆ WIELE OSÓB

Portal "Życie" pisał również: KTO WYSTĄPI W KOLEJNEJ EDYCJI POPULARNEGO PROGRAMU ROZRYWKOWEGO? FANI SHOW „TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO” BĘDĄ MOCNO ZASKOCZENI