Jak podaje portal "Lelum", szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski zaapelował do mieszkańców naszego kraju o jedną, niezwykle ważną w dniu dzisiejszym rzecz. Wszystko w związku z trudną sytuację epidemiczną. O co poprosił Minister Zdrowia?

Apel Ministra Zdrowia

W ostatnich dniach nadal w Polsce notowane są wysokie liczby dziennych zakażeń koronawirusem. Nie spadają one poniżej 20 tysięcy, co sprawia, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest trudna. Jeśli liczba zachorowań przekroczy 70-75 przypadków na 100 tys. mieszkańców, czeka nas lockdown.

W takiej sytuacji nie dziwi apel Ministra Zdrowia, który już w czasie wtorkowej konferencji prasowej zaapelował do wszystkich Polek i Polaków o rozsądne obchodzenie Święta Niepodległości, jakie obchodzimy właśnie dziś - 11 listopada.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że w obecnej sytuacji wyrazem naszego patriotyzmu będzie celebrowanie tego dnia "w domach, w małych grupach". Dodał, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie reżimu sanitarnego stanowi "najsilniejsze oręże".

Marsze Niepodległości w cieniu epidemi

Jeszcze 2 listopada organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiadali, że rozpocznie się on w Święto Niepodległości o godzinie 14 na Rondzie Dmowskiego w stolicy. Kilka dni później, powołując się na stanowisko Sanepidu, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zakaz organizacji. Organizatorzy odwołali się od tej decyzji, ponownie uzyskując decyzję odmowną.

Czy Marsz Niepodległości się odbędzie? A jeśli tak, to jaką formę przybierze? Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne na przestrzeni najbliższych kilku godzin.

A wy, jak zamierzacie obchodzić Święto Niepodległości?

To też może cię zainteresować: Wielkie wydarzenie. Niesamowity koncert gwiazd na Święto Niepodległości. Kto pojawi się na imprezie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W Polsce zostaną wprowadzone czarne strefy? Czy to sposób na uniknięcie lockdownu

O tym sie mówi: Z ostatniej chwili. Działacza „Solidarności” nie ma już wśród nas. Przygnębiające wieści