To smutne wieści dotyczące wielkiej postaci polskiej kultury. W wieku stu lat zmarł Witold Sadowy, a o śmierci niesamowitego aktora, która miała miejsce 15 listopada poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Aktor był związany przez wiele laty z wieloma teatrami w całej Polsce. Grał na deskach Teatru Rozmaitości, Polskiego, Komedii, Nowego, Ateneum i Klasycznego, był również kronikarzem życia teatralnego.

Od lat mieszkał w Domu Artystów w podwarszawskim Skolimowie, a z okazji jego setnych urodzin koledzy wystawili dla niego spektakl. Był radosny, promienny i szczęśliwy, myślał również o napisaniu kolejnej książki.

„Jeszcze 1 maja był pełen wigoru, ale chwilę później zaczął tracić chęć do pisania i coraz częściej powtarzał, że i do życia. Dzisiaj się dokonało…” – możemy przeczytać w komunikacie ZASP.

Nie ma już wśród nas wielkiego polskiego aktora filmowego i teatralnego. Dożył stu lat, kilka miesięcy dokonał sensacyjnego wyznania

Na deskach teatralnych aktor zadebiutował jako Floris w sztuce „Burmistrz Stylmondu”. Ostatni raz na scenie można było go zobaczyć w 1989 roku w roli Feldmarszałka w „Gałązce Rozmarynu”.

Działał jako felietonista teatralny, publikując w najważniejszych periodykach.

W 2012 roku otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego za „wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej i działalności artystycznej”. Otrzymał również medal „Pro Masovia”.

W styczniu tego roku Witold Sadowy wyznał publicznie, że jest osobą nieheteronormatywną. Od 1942 do 1996 roku był związany z inżynierem Janem Ryżowem.

Jak informował portal "Życie": LARA GESSLER PO RAZ KOLEJNY ZACHWYCIŁA NAJNOWSZYM ZDJĘCIEM CÓRKI. FOTOGRAFIA PODBIJA SIEĆ, WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, DO KOGO PODOBNA JEST MAŁA NENA

Przypomnij sobie: WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW, CZAS ZOSTAŁ DO KOŃCA LISTOPADA. POTEM BĘDZIE ZA PÓŹNO I DODATKOWE 300 ZŁOTYCH PRZEPADNIE, TRZEBA SIĘ SPIESZYĆ

Portal "Życie" pisał również: SYNEK MAJDANÓW PO PROSTU ZACHWYCA. RADOSŁAW MAJDAN JEST ZAKOCHANY W MAŁYM HENIU, ZNÓW POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIAMI MALUSZKA, WYGLĄDA JAK MAŁY BIAŁY MIŚ