Pandemia koronawirusa wciąż zbiera ogromne żniwa. Zdaniem ekspertów Polska jest w samym środku trzeciej fali. Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia oraz premier ogłosili nowe zasady.

Władze postanowiły wprowadzić nowe obostrzenia. Wśród dodatkowych środków ostrożności znalazło się zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych, zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych oraz żłobków i przedszkoli.

Przedszkole. Źródło: Youtube Żłobek Gminny w Łopusznie
Przedszkole. Źródło: Youtube Żłobek Gminny w Łopusznie

W przypadku tego ostatniego warto wiedzieć, że przewidziane są pewne wyjątki. Jak się okazuje, inne niż zapowiadano – minister zdrowia zmienił listę, na której je uwzględniono.

Minister zmienia decyzję

Portal Pikio podaje, że po zmianie decyzji ministra jeszcze więcej osób będzie mogło posłać swoje dziecko do żłobka czy przedszkola. Przemysław Czarnek stworzył nową listę.

Według Dziennika Ustaw do przedszkola czy żłobka pójdą dzieci osób będących ratownikami medycznymi, zatrudnionych w służbie zdrowia, pomagających przy walce z COVID-19, pracujących w instytucjach zapewniających bezpieczeństwo, w ratownictwie, w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, w noclegowniach i ogrzewalniach.

Przedszkole. Źródło: Youtube Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”
Przedszkole. Źródło: Youtube Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”

To jeszcze nie wszystko – do żłobków i przedszkoli pójdą także dzieci osób, które pracują w miejscach zapewniających całodobową opiekę osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym, a także pracujących w placówkach opiekuńczych i ośrodkach preadopcyjnych. Dodatkowo wspomina się o osobach, które pracują w jednostkach oświatowych oraz w formach opieki nad dziećmi do 3. roku życia.

Póki co nowe zasady mają obowiązywać od dzisiaj (29 marca) do 11 kwietnia. Co dalej – jeszcze nie wiadomo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY KAŻDY MA SZANSĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE „NASZ NOWY DOM”? CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT PROGRAMU WYJAWIŁA JEDNA Z OSÓB PRACUJĄCYCH W EKIPIE

O tym się mówi w Polsce: TAKA SYTUACJA NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA. PODCZAS TRANSMISJI MSZY ON-LINE Z JEDNEGO Z KOŚCIOŁÓW DOSZŁO DO OGROMNEJ NIEPRAWIDŁOWOŚCI

O tym się mówi na świecie: DO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA DOSZŁO W JEDNYM Z DOMÓW! KOBIETA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TEGO, CO ZNAJDUJE SIĘ POD JEJ SYPIALNIĄ

Z życia gwiazd: ANITA WERNER ZDRADZIŁA, JAK WYGLĄDAŁY POCZĄTKI JEJ ZWIĄZKU Z MICHAŁEM KOŁODZIEJCZAKIEM. MĘŻCZYZNA MIAŁ TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA