Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej przypomniało rodzicom uczniów w całej Polsce o tym, że tylko do końca listopada można składać wnioski o przyznanie ze specjalnego funduszu 300 złotych z tytułu programu Dobry Start.

Każde dziecko w rodzinie, które się uczy ma szansę na to, aby otrzymać takie pieniądze jako refundację środków przeznaczonych na zakup wyprawki szkolnej i podręczników na nowy rok szkolny. Choć większość rodzin postarała się o te pieniądze już z końcem listopada to ostateczny termin składania wniosków. Trzeba się spieszyć, inaczej pieniądze przepadną.

Ważna informacja dla rodziców, czas został tylko do końca listopada. Potem będzie za późno i dodatkowe 300 złotych przepadnie bezpowrotnie, trzeba się spieszyć

Jeszcze tylko kilkanaście dni zostało rodzicom, którzy chcą skorzystać z dodatku do świadczenia 500 plus. 300 złotych to zastrzyk gotówki.

Trzeba pamiętać, ze świadczenie 500 plus nie jest jedynym, które przysługuje polskim rodzinom na dzieci. MRPiPS już kilka lat temu wdrożyło również program wsparcia dla uczniów, który przewiduje 300 złotych dla każdego uczącego się dziecka na wyprawkę szkolną.

Przysługuje ono na każde dziecko w rodzinie, które pobiera naukę szkolną i nie ukończyło 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych 24 lat. Wówczas możemy otrzymać pieniądze z funduszu Dobry Start.

Co ważne, aby otrzymać pieniądze nie trzeba fatygować się do urzędu – wystarczy zajrzeć do Internetu i złożyć wniosek online, bez przymusu wychodzenia z domu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo wygodne i stało się powszechne. Jak przypomina resort, można to zrobić przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Jak informował portal "Życie": JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDA MAŁŻEŃSTWO PAŃSTWA TRZASKOWSKICH? ŻONA PREZYDENTA WARSZAWY UCHYLIŁA RĄBKA TAJEMNICY NA TEN TEMAT

Przypomnij sobie: W ŻYCIU BANDZIORKA ZNANEGO Z PROGRAMU „CHŁOPAKI DO WZIĘCIA” POJAWIŁY SIĘ POWAŻNE PROBLEMY. JAK PORADZI SOBIE MĘŻCZYZNA

Portal "Życie" pisał również: ZNANY WOKALISTA MUSI POGODZIĆ SIĘ Z MNIEJSZYMI ZAROBKAMI SPOWODOWANYMI PANDEMIĄ. OKAZUJE SIĘ, ŻE ZENEK MARTYNIUK STRACIŁ MILIONY