Zaskakujące informacje o koronawirusie w stolicy. Warszawskie szpitale otrzymały w minionym tygodniu zaledwie dwa respiratory... Dlaczego tylko tyle? Wojewoda mazowiecki uspokaja i wyjaśnia całą sytuację.

Jak podaje portal TVN24 Warszawa, w ubiegłym tygodniu do szpitali w Warszawie trafiły zaledwie dwa respiratory, mimo że w prośbie skierowanej do ministra zdrowia oraz wojewody mazowieckiego znajdowały się 53 sztuki! Ponadto, spośród dwóch dostarczonych można korzystać tylko z jednego – problemem są kwestie techniczne.

Ratusz zgłosił się z tym problemem do wojewody mazowieckiego, lecz on zapowiedział, że sprzęt jest sukcesywnie dostarczany do wielu placówek.

Wojewoda mazowiecki uspokaja

Jak jednak zapewnia Konstanty Radziwiłł, respiratory dostarczane są sukcesywnie wszędzie tam, gdzie występuje największe na to zapotrzebowanie.

Uspokoił także, że sprzęt dotrze do każdego szpitala.

Michał Kuczmierowski, Prezes Agencji Rezerw Materiałowych informuje, że sprzęt najpierw dostarczany jest do magazynów Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a dopiero potem rozwożony do konkretnych szpitali.

fot. screen youtube