Pojawiło się oficjalne oświadczenie szefa Ministerstwa Kultury, Piotra Glińskiego, w którym minister powiadamia o wstrzymaniu wypłat z tzw. Funduszu Wsparcia Kultury. Chodziło niesamowicie wysokie wsparcie, które miały otrzymać największe gwiazdy w Polsce, pomoc miała iść w setkach tysięcy złotych! To jednak spotkało się z wielką niechęcią i krytyką Polaków, gdyż pieniądze te miały trafić do artystów i celebrytów z publicznych pieniędzy.

W piątek do mediów trafiły informacje o tym, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło stworzyć listę beneficjentów programu Funduszu Wsparcia Kultury, na który przeznaczono 400 milionów złotych.

Minister kultury postanowił wycofać się z wywołującej oburzenie decyzji. Miliony od podatników nie trafią do największych gwiazd i celebrytów? Trzeba „wyjaśnić wątpliwości”

Choć pomysł wydawał się cokolwiek właściwy i słuszny, gdyż pozamykane rzez obostrzenia instytucje kultury potrzebują ogromnego wsparcia, by się utrzymać to szybko okazało się, że gros tej sumy ma trafić do wielu doskonale i tak już opłacanych artystów i celebrytów, w tym artystów disco polo.

Grupy takie jak Weekend czy Bayer Full miały otrzymać po pół miliona, bracia Golcowie aż 1,8 miliona złotych, Beata Kozidrak 750 tysięcy, a Kamil Bednarek pół miliona. Raper Miuosh miał otrzymać z ministerstwa aż 2 miliony złotych.

Jednak minister kultury zdecydował się jednak wycofać z tego pomysłu i jak poinformował w oficjalnym oświadczeniu, sprawa wymaga pilnego i gruntownego sprawdzenia.

„Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat” – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Ministra Kultury na Twitterze, cytowanego przez Pudelek.

Jak informował portal "Życie": BYLI UWAŻANI ZA NAJPIĘKNIEJSZĄ PARĘ POLSKIEGO SHOW-BIZNESU! KAROLINA WAJDA I PAUL MONTANA: CO STAŁO SIĘ Z ICH ZWIĄZKIEM I DLACZEGO DOSZŁO DO ROZSTANIA

Przypomnij sobie: DOM ANNY KALCZYŃSKIEJ DOSŁOWNIE ZACHWYCA. GWIAZDA TVN MOŻE SIĘ POCHWALIĆ NIESAMOWITYMI WNĘTRZAMI, KTÓRE WYGLĄDAJĄ JAK Z MAGAZYNÓW WNĘTRZARSKICH

Portal "Życie" pisał również: NA JAKĄ EMERYTURĘ MOŻE LICZYĆ ARCYBISKUP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ? SUMA TO WIELOKROTNOŚĆ PRZECIĘTNEJ PENSJI, A TO MAŁY ELEMENT JEGO NIESAMOWITEGO MAJĄTKU