Od kilku tygodni Polacy muszą mierzyć się ze znacznym wzrostem liczby zakażeń i wprowadzanymi w związku z tym obostrzeniami. Niewykluczony jest kolejny lockdown. Wielu zaczyna już wątpić, że ich życie kiedykolwiek powróci do normalnego stanu sprzed pandemii.

W sobotę, 7 listopada, zostały wprowadzone nowe ograniczenia, w wyniku których większość sklepów w galeriach handlowych została zamknięta. Jest to kolejny, niezwykle silny cios w polską gospodarkę. Przedsiębiorcy obawiają się upadku. Z najnowszej wypowiedzi wicepremiera, Jarosława Gowina, wynika jednak, że pojawiło się światełko w tunelu. O co chodzi?

Czy gospodarka niebawem wróci do normy?

Zamknięcie sklepów to tylko jedno z wielu ograniczeń, jakie zostały nałożone na Polaków tydzień temu. Drugi lockdown z pewnością negatywnie odbiłby się na rodzimej gospodarce - dlatego rząd robi wszystko, by do niego nie doszło.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zakażeń koronawirusem drastycznie wzrosła - każdego dnia odnotowuje się ponad 20 tysięcy nowych zarażonych. Rząd zapewnia jednak, że wprowadzone niedawno obostrzenia pomogą w wypłaszczeniu krzywej zachorowań i pozwolą na stopniowy powrót do normalności.

W swojej wypowiedzi na antenie radia RMF FM, Jarosław Gowin wyraził nadzieję na to, że już za miesiąc uda się ponownie otworzyć wszystkie sklepy. Grudzień jest bowiem niezwykle ważnym dla handlu miesiącem - to właśnie wtedy Polacy zaopatrują się w zapasy na święta Bożego Narodzenia oraz kupują prezenty dla bliskich. W przypadku zamknięcia sklepów na cały grudzień, gospodarka może więc poważnie ucierpieć.

Poza otwarciem galerii handlowych, wicepremier ma również nadzieję na przywrócenie działalności sklepów meblowych, które stanowią jedną z najważniejszych gałęzi polskiego eksportu.

Zobacz także: Jak naprawdę wygląda małżeństwo państwa Trzaskowskich? Żona prezydenta Warszawy uchyliła rąbka tajemnicy na ten temat

Może cię zainteresować: Niesamowity pościg policji za traktorem. Kierowca ciągnika usłyszał kilka zarzutów i trafił do aresztu. O co chodzi

Pisaliśmy również o: Wielkie zaskoczenie dla widzów "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Uczestnik oświadczył się nowej dziewczynie