Marek Piekarczyk jest muzykiem znanym w Polsce od wielu lat. Lider kultowego zespołu działał w nim od początku istnienia, czyli od roku 1979.

TSA, czyli Tajne Stowarzyszenie Abstynentów, był prekursorem muzyki metalowej w naszym kraju. Znają go wszyscy fani tego gatunku. Zespół początkowo inspirował się muzyką takich grup jak AC/DC czy wczesne Led Zeppelin. Jednak z czasem wypracował swój własny, niepowtarzalny styl.

Marek Piekarczyk szczerze opowiada o chorobie, która zmieniła jego życie. Zmaga się z nią od wielu lat. Jest mu tym trudniej, że w Polsce nie rozmawia się otwarcie na jej temat, choć cierpi na nią tysiące osób. W naszym społeczeństwie trudno o zrozumienie kiedy się o niej mówi.

Muzyk postanowił opowiedzieć o trudnościach, z jakimi się spotyka. Od wielu lat choruje na depresję. I mimo, że obecnie jego stan jest o wiele lepszy niż jeszcze kilka lat temu, wciąż odczuwa jej skutki.

Bardziej przeraża mnie pustka, która może nastąpić po śmierci. Kiedyś śnił mi się koniec świata. Byłem na pięknej plaży pełnej ludzi. Słyszałem bawiące się dzieci i szum morza. W kierunku tych ludzi zbliżała się szara ściana. Za nią wszystko zamierało, cichło. Byłem przerażony.

Widziałem, jak ta pustka nadciąga. Tylko ja ją widziałem. Czułem, że i ja zniknę, ale bardziej przerażała mnie myśl, że świata nie będzie – opowiada w szczerej rozmowie Marek Piekarczyk.

Leczenie i terapia, której poddał się muzyk spowodowały, że ma inne niż na początku choroby, podejście. Piekarczyk rozumie, że to co się z nim dzieje jest wynikiem choroby i chce pomóc innym ludziom, którzy zmagają się codziennie z tą dolegliwością.

Jedyną pocieszającą rzeczą w depresji jest to, że tochoroba. To nie ze mną jest coś nie tak. Dla niektórych może to być wytłumaczenie, by być byle jakim, by się poddać.

To, że jestem chory na depresję, nie oznacza, że jestem zwolniony z odpowiedzialności za samego siebie i tych, którzy na mnie liczą. Może tylko troszkę usprawiedliwiony, ale nie wolno mi się nigdy poddawać i zawsze muszę walczyć do końca. Choćby dla nich...– powiedział artysta.

Jak informował portal Życie: TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]

Portal Życie pisał również o: ANDRZEJKI TO NIE TYLKO CZAS IMPREZ, ALE I WRÓŻB. WARTO POZNAĆ ANDRZEJKOWY HOROSKOP NA PRZYSZŁY ROK

Przypomnij sobie o: NA JAKIE PREMIE ŚWIĄTECZNE MOGĄ LICZYĆ POLACY. OTO KWOTY, KTÓRE WYPŁACAJĄ PRACODAWCY