Niezwykły przypadek tajemniczej choroby zrelacjonował medyczny periodyk „The BMJ”. W ciągu kilku miesięcy 43-letni mężczyzna stracił wszystkie siły i nie mógł nawet wstać z łóżka. Winna okazała się… kołdra.

43-letni Martin Taylor nagle zapadł na tajemniczą chorobę. Mężczyzna coraz szybciej się męczył i zaczął narzekać na problemy z oddychaniem. Pojawiły się u niego również zawroty głowy.

Wszystkie dolegliwości bardzo szybko postępowały. Po trzech miesiącach doszło do tego, że Martin nie był w stanie nawet wejść po schodach. Już po przemierzeniu dwóch stopni, musiał robić przerwy na odpoczynek.

Lekarze, do których udał się Martin, bezradnie rozkładali ręce. Mężczyzna odwiedził m.in. lekarza rodzinnego, który odesłał go do specjalistów. Potem wielokrotnie przemierzał szereg różnych gabinetów, ale nikt nie potrafił mu pomóc.

Z początku u 43-latka zdiagnozowano infekcję dróg oddechowych. Lekarze skupili się na leczeniu objawów tej choroby, jednak dolegliwości Martina Taylora wcale nie ustępowały.

Nie pomogło nawet prześwietlenie, na które skierowano mężczyznę. Na jego podstawie radiolog orzekł bowiem, że z jego płucami wszystko jest w porządku.

Po niezliczonych wizytach u rozmaitych lekarzy, Martin Taylor nadal nie wiedział, co dokładnie mu dolega. Jego lekarza rodzinnego bardzo niepokoił pogarszający się stan zdrowia pacjenta.

W końcu dr Owen John Dempsey dostrzegł to, co przeoczył radiolog. Chodzi o niepokojące zmiany, które lekarz odnalazł na zdjęciu rentgenowskim płuc 43-latka.

Mężczyźnie udało się odkryć, że Martin Taylor cierpi na alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, czyli tzw. płuco farmera. W wywiadzie dla CNN dr Owen John Dempsey podkreślił, że postawienie tej diagnozy było jak ułożenie układanki.

Analizując wyniki krwi mężczyzny, lekarz odkrył, że 43-latek jest narażony na kontakt z ptasim białkiem. Martin Taylor nie miał w domu jednak żadnych ptaków.

Szczegółowy wywiad, który przeprowadził lekarz z pacjentem oraz jego rodziną, wykazał, że Taylor niedawno wymienił kołdrę z syntetycznej na taką wykonaną z pierza. To właśnie ona była przyczyną jego problemów zdrowotnych.

Choremu polecono wyrzucić pościel. Lekarz przepisał mu także specjalne leki. Dzięki temu już po dwóch dniach pacjent poczuł się lepiej. Cała kuracja trwała około roku.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... MĘŻCZYZNĘ POLIZAŁ PIES, LEKARZOM NIE UDAŁO SIĘ GO ODRATOWAĆ. BYŁ OKAZEM ZDROWIA

Portal "Życie" informuje także... ZIELONA CZĘŚĆ ZIEMNIAKA MOŻE MIEĆ NEGATYWNY WPŁYW NA ZDROWIE. ZAWSZE WARTO JĄ WYRZUCAĆ

Warto sobie przypomnieć... UŻYWA ICH WIELE OSÓB. NIE KAŻDY WIE, ŻE MOGĄ DZIAŁAĆ NIEKORZYSTNIE NA NASZE ZDROWIE