Malowanie paznokcie to dla wielu podstawa dbania o swój wygląd. Piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety. Nie dziwi więc fakt, iż na wizytę u dobrej kosmetyczki trzeba czasem sporo poczekać.

Używanie specjalnych lakierów nie jest niczym nadzwyczajnym. Od lat na rynku dostępne są różne specyfiki, które ozdabiają paznokcie. Oprócz zwykłych lakierów w sklepach pojawiają się też lakiery żelowe czy ostatnio bardzo popularne hybrydowe.

Jednak mimo kosmetycznych nowości, wiele kobiet nadal pozostaje wiernym tradycyjnym lakierom. Nie każda niestety jest świadoma tego, że ich stosowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Jak podaje Radio Zet, najnowsze badania naukowe nie pozostawiają wątpliwości, że lakiery zawierają toksyczne substancje. W ich składzie można znaleźć np. zmiękczacze, które wpływają na układ hormonalny.

Na co powinno się zwracać uwagę?

Oto substancje, których powinniśmy unikać:

1. Toluen - substancja ta wpływa na układ nerwowy człowieka oraz pracę organów wewnętrzych. Ponadto, przyczynia się do problemów skórnych oraz zwiększa ryzyko występowania migreny.

2. Formaldehyd - to znana substancja utwardzająca. Środek ten jest silnie toksyczny. Często wywołuje liczne podrażnienia i alergie.

3. Kamfora - substancja wpływa na połysk lakieru na powierzchni paznokci. Jej zastosowanie również przyczynia się do wywoływania licznych alergii i zawrotów głowy.

4. Fosforan trifenylu (TPHP) - ta substancja najsilniej zaburza system hormonalny człowieka. Dodatkowo zwiększa podatność zachorowań na cukrzycę. Ostatnie badania wykazały też, że może mieć wpływ na problemy związane z płodnością.

Co ciekawe, większość lakierów występujących na rynku zawiera te substancje. Wiele profesjonalnych salonów kosmetycznych także korzysta z takich produktów. Warto więc zachować ostrożność przy wybieraniu lakierów do paznokci.

Może najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do naturalnego wyglądu płytki? W końcu zdrowie ma się tylko jedno.

Warto sobie przypomnieć...JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED SMOGIEM? OTO NAJLEPSZE SPOSOBY

Portal "Życie" pisał: KASIA KOWALSKA TRAFIŁA DO SZPITALA. SPRAWA JEST POWAŻNA, ODWOŁAŁA SWOJE KONCERTY

Informował również: PRODUKTY, KTÓRYCH NIE POWINNO SIĘ SPOŻYWAĆ NA CZCZO. MOGĄ SZKODZIĆ, A NAWET POWODOWAĆ POWAŻNE PROBLEMY