Jest wiele niuansów, o których często nie zdajemy sobie sprawy. Bo kto z nas potrafi zapamiętać, które produkty jeść na pusty żołądek, a które nie, jakie produkty należy ze sobą łączyć, a jakich połączeń unikać, które z nich wspomagają konkretne funkcje organizmu?

Zapewne głównie dietetycy. Na szczęście obecnie wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Oto spis produktów, których nie należy jeść na pusty żołądek, by nie nabawić się problemów.

Kawa

Wiele osób od rana pije kawę, nie jedząc przy okazji śniadania. Niestety, nie powinno się tak robić. Warto się oduczyć takich przyzwyczajeń. Kawa na czczo podrażnia żołądek, co sprawia, że później możemy mieć problem z bólami brzucha, a nawet wrzodami. Należy pić kawę po skończonym śniadaniu.

Cytrusy

Któż nie lubi cytrusów? Jednak niestety, jeśli jemy je w ramach pierwszego posiłku, mogą nas podrażnić, co także jest prostą drogą do nabawienia się bólu brzucha oraz zgagi, a w skrajnych przypadkach także wrzodów żołądka.

Surowe warzywa

Nie każdy wie, że surowe warzywa są trudniejsze do strawienia. Nie należy popadać w skrajności – jeśli zje się rano kanapkę z pomidorem lub ogórkiem, prawdopodobnie nic nam się nie stanie. Jednak jeśli zdecydujemy się na zjedzenie surówki na pusty żołądek, możemy zmagać się z bólami brzucha.

Napoje gazowane

Pewnie wszyscy już słyszeliśmy o tym, że nie powinno się pić słodkich napojów gazowanych. Oczywiście wiele osób dalej po nie sięga, choćby okazyjnie (byle nie w nadmiarze). Jednak pamiętajmy – nie pijmy ani słodkich napojów, ani wody gazowanej przed posiłkiem. Może to spowodować podrażnienie żołądka i wzdęcia, zaś zimna woda może spowolnić trawienie.

Kiszonki

Kiszona kapusta i kiszone ogórki to świetny dodatek do obiadu, który dobrze działa na metabolizm. Jednak w momencie, gdy spożywamy je przed śniadaniem, przestaje to być dobrym pomysłem. Możemy nabawić się bólu brzucha oraz wzdęć.

Pikantne potrawy

Jedzenie pikantnych potraw na czczo podrażnia żołądek oraz wzmaga produkcję kwasu żołądkowego.

Jogurt

Okazuje się, że jogurt nie jest tak dobrym pomysłem na śniadanie, jak mogłoby się wydawać. Nie będziemy mieć żadnych dolegliwości, jednak jogurt nie zadziała tak pozytywnie na nasze zdrowie. Wszystko przez to, że kwas solny z żołądka zabije pożyteczne kultury bakterii, które znajdziemy w jogurcie.

Ciasto drożdżowe i francuskie

Oraz wszystko, co zawiera drożdże. Te produkty, jedzone w ramach pierwszego posiłku, mogą spowodować podrażnienie żołądka oraz wzdęcia.

Słodycze

Słodycze w ogóle nie są zbyt zdrowe, jednak na czczo – tym bardziej. Powodują szybkie podniesienie poziomu cukru i jego gwałtowny składek. Na skutek tego działania trzustka jest obciążona, co kończy się napadami głodu. Dodatkowo po zjedzeniu słodyczy nie będzie się mieć ochoty na pełnowartościowe śniadanie.

Przypomnij sobie o… MAŁASZYŃSKI ZAMIEŚCIŁ WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH. "WCIĄŻ CIĘ KOCHAM"

Jak informował portal Życie: GŁASKANIE PSA NIE JEST TAK PROSTE, JAK SIĘ WYDAJE. CZY WIESZ JAK ODPOWIEDNIO DOTYKAĆ SWOJEGO PUPILA

Portal Życie pisał również o… KASZA GRYCZANA - NIEKONIECZNIE TAKA ZDROWA. KASZE TYCH PRODUCENTÓW NAPRAWDĘ MOGĄ CI ZASZKODZIĆ