Już 28 lat minęło od śmierci wokalisty kultowego zespołu Queen. O tej dacie przypomnieli swoim fanom aktor Paweł Małaszyński i wokalista Sławek Uniatowski. Mężczyźni udostępnili pamiątkowe wpisy na swoich mediach społecznościowych.

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku, czyli niemal 30 lat temu. Jednak do tej pory jego niepowtarzalny głos zachwyca miliony, a wokalista jest uznawany za najbardziej utalentowanego muzyka wszech czasów.

Z okazji rocznicy śmierci Freddiego Mercury'ego aktor Paweł Małaszyński postanowił udostępnić zdjęcie Freddiego na swoim profilu na Instagramie. Fotografii towarzyszyło krótkie wyznanie:„I still love you”.

Hołd wokaliście Queen złożył również Sławek Uniatowski. Mężczyzna opublikował długi wpis, w którym opisał swoje wspomnienia związane z Freddiem Mercury’m. Dowiadujemy się z niego, że Sławek Uniatowski trzykrotnie był pod domem wokalisty:

Byłem pod jego domem dokładnie 8, 13 i 18 lat temu. Dziś nie mogę być...

Sławek Uniatowski opisuje również swoją pierwszą zagraniczną podróż. Okazało się, że polski wokalista swoje pierwsze kroki skierował właśnie pod dom Freddiego Mercury’ego.

Mężczyzna tak wspomina tamte wzruszające chwile:

24.11.2001 zapamiętam jako moją pierwszą podróż zagraniczną. Spędziliśmy wiele godzin pod domem Freddiego, Logan Place West Kensington. Ktoś puścił muzykę Queen i wszyscy zaczęli śpiewać. Byli tam ludzie z całego świata. Nikogo nie ominęło wzruszenie. Z domu wyszła Mary Austin, pierwsza dziewczyna Fredka, której zapisał swój dom (kotom też zapisał), pojawił się Jim Hutton, jego ostatni partner, który był z nim aż do śmierci. Zrobiliśmy sobie zdjęcie i pogadaliśmy trochę. Fajny gość…

Dla Sławka Uniatowskiego wokalista Queen nadal jest wielkim wzorem. Mężczyzna podkreśla, że Mercury był niezrównanym piosenkarzem:

Freddie posiadał aparycję godną gwiazdy, genialnie śpiewał i był niebywale uzdolniony muzycznie.

View this post on Instagram

#freddiemercury @freddiemercury ❤️🎤 24.11.1991 Dziś mija 28 lat od śmierci Freddiego. Byłem pod jego domem dokładnie 8, 13 i 18 lat temu. Dziś nie mogę być... 20 lat temu dowiedziałem się, że oprócz mnie są jeszcze w Polsce fani Queen. Sąsiadka podała mi adres swojego kuzyna, który mieszkał w Nowym Mieście Lubawskim, 90km od Torunia. Podobno miał mieć wytapetowane całe mieszkanie plakatami Fredka i jego zespołu, a na półkach płyty, książki i wszystko o Queen. Napisałem do niego list, a w jego treści zawarłem moje zachwycenie tym bandem i chęć poznania całej dyskografii wraz z bootlegami i rzeczami, do których zwykli śmiertelnicy nie mają dostępu. Zbyszek Kaminski, bo tak się nazywał ów Kolega, odpisał i tak zaczęła się moja wielka przygoda z zespołem mojego życia. Freddie posiadał aparycję godną gwiazdy, genialnie śpiewał i był niebywale uzdolniony muzycznie. Pamietam, kiedy mając 17 lat pojechałem z kolegami do Londynu autobusem, który dowiózł nas tam po 24 godzinach. Na szczęście miałem walkmana i dużo kaset z muzyką Queen, DM, Tears for Fears i oczywiście Republiką. 24.11.2001 zapamiętam jako moją pierwszą podróż zagraniczną. Spędziliśmy wiele godzin pod domem Freddiego, Logan Place West Kensington. Ktoś puścił muzykę Queen i wszyscy zaczęli śpiewać. Byli tam ludzie z całego świata. Nikogo nie ominęło wzruszenie. Z domu wyszła Mary Austin, pierwsza dziewczyna Fredka, której zapisał swój dom (kotom też zapisał), pojawił się Jim Hutton, jego ostatni partner, który był z nim aż do śmierci. Zrobiliśmy sobie zdjęcie i pogadaliśmy trochę. Fajny gość... Kiedy pod domem zrobiło się luźniej, zauważyłem, że moich dwóch kolegów już tam nie ma, a ja zostałem sam w Londynie, bez noclegu, przez cały tydzień. A jak sobie poradziłem mając tylko 80£, to już zupełnie inna historia. Może kiedyś o niej opowiem. Raz do roku przesłuchuję całą dyskografię, za moment się do tego zabiorę. Wam też polecam, bo to zespół kontrastów. Co rok organizowane są złoty fanów Queen, które zapoczątkował Zbyś. Ciekawe, co byłoby gdyby Fredek żył, jakim pięknem obdarowałby nas jeszcze... Miłego, sentymentalnego dnia. ❤️👑

A post shared by Sławek Uniatowski (@uniatowski) on

View this post on Instagram

I still love you🔥

A post shared by Paweł Małaszyński ✊ (@pawelmalaszynski) on

Portal "Życie" pisze również o... TINA TURNER SKOŃCZYŁA 80 LAT. GWIAZDA W MUZYCE OSIĄGNĘŁA WSZYSTKO, ALE JEJ ŻYCIE PRYWATNE BYŁO PASMEM NIESZCZĘŚĆ

Warto sobie przypomnieć... ZNANY POLSKI AKTOR I KABARECIARZ STRACIŁ WZROK. CZY TO KONIEC JEGO KARIERY

Na portalu "Życie" dowiesz się również... 72-LETNI KAROL STRASBURGER ZOSTAŁ OJCEM. ZNAMY PŁEĆ I IMIĘ JEGO PIERWSZEGO DZIECKA