Tina Turner tak naprawdę nazywa się Anna Mae Bullock. Urodziła się 26 listopada 1939 roku w Nutbush w stanie Tennessee. Jest córką Afroamerykanina Floyda Richarda Bullocka i Indianki Zelmy Priscilli. Związek jej rodziców nie był szczęśliwy, a Tina Turner od zawsze wiedziała, że była niechcianym dzieckiem.

Szybko jednak uniezależniła się od rodziny, a jej kariera zaczęła się, gdy miała 19 lat. Występować zaczęła dzięki swojemu mężowi, Ike’owi Turnerowi, którego poznała w 1958 roku, pracując jako pielęgniarka.

Tina Turner zawdzięcza swojemu mężowi wejście do świata show-biznesu oraz zmieniony pseudonim. Jednak pomimo wieloletniej współpracy w trakcie jej kariery muzycznej, w życiu prywatnym Ike był potworem.

- Wtedy przejął całkowitą kontrolę nad moim nazwiskiem, pieniędzmi i nade mną. Nie oświadczył mi się bez powodu. Musiałam się zgodzić, bo inaczej zaczęłaby się między nami wojna. Zostałam zmuszona do małżeństwa – wspominała Tina Turner.

Ike Turner znęcał się nad Tiną Turner, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Dopuszczał się nawet na niej gwałtów. Gwiazda musiała w końcu od niego uciec, aby ratować swoje życie.

- Miałam dość, musiałam odejść. W ogóle nie myślałam o śpiewaniu. Przede wszystkim martwiłam się tym, gdzie będę spać. A po tym po prostu cieszyłam się wolnością – wyznała piosenkarka.

W ubiegłym roku na Tinę Turner spadła kolejna ogromna tragedia. Samobójstwo popełnił jej najstarszy syn, 59-letni Craig Turner. Mężczyzna zastrzelił się w swoim mieszkaniu.

- Wydaje mi się, że Craig był samotny, to dotykało go najbardziej. Mam po nim mnóstwo zdjęć, na których jest uśmiechnięty. Myślę, że jest teraz w dobrym miejscu. Naprawdę tak czuję – tak mówiła o tragedii gwiazda.

Pomimo dramatycznych wydarzeń z jej życia, Tinie Turner udało się zostać legendą muzyki. Piosenkarka wspięła się na sam szczyt i osiągnęła w muzyce niemalże wszystko. Tina Turner sprzedała ponad 200 mln płyt i singli, zdobyła dwanaście Nagród Grammy. Od 20 lat jest na muzycznej emeryturze, z której nie zamierza wracać.

Przypomnij sobie o... ZNANA GWIAZDA NIE WYTRZYMAŁA OGROMNEJ PRESJI. ZNALEZIONO JĄ W JEJ WŁASNYM DOMU

Jak informował portal Życie: BABY-BOOM WŚRÓD POLSKICH GWIAZD! KOLEJNA AKTORKA JEST W CIĄŻY!

Portal Życie pisał również o… MISS POLONIA 2019 JUŻ WYBRANA! CZY ZASŁUGUJE NA TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEJ POLKI [ZDJĘCIA]