W niedzielę 24 listopada odbył się finał Miss Polonia 2019. Laureatkę tego prestiżowego konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku.

Pierwszą wicemiss została Aleksandra Kielan, a drugą Karina Nowak. Konkurs zwyciężyła natomiast pochodząca z Łodzi Karolina Bielawska. Kim jest i czym się zajmuje najpiękniejsza Polka?

Na co dzień studiuję zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej, ponieważ inspirują mnie silne i niezależne kobiety. Od najmłodszych lat moją największą pasją są podróże. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi, kulturę i ich zwyczaje. W życiu cenię osoby z pasją, ambitne i pozytywnie patrzące na świat.

20-lenia Karolina Bielawska otrzymała bursztynową koronę Miss Polonia, której wartość wynosi 50 tysięcy złotych. Warto jednak podkreślić, że jest to tzw. trofeum przechodnie, które kobieta odda kolejnej miss. Sama natomiast do końca życia zachowa tytuł Miss Polonia.

Miss Polonia 2019 będzie miała również okazję reprezentować nasz kraj w najbardziej prestiżowym konkursie piękności, czyli Miss World.

Karolina Bielawska podkreśla jednak, że bycie miss to nie tylko wspaniała uroda i nienaganna figura. W swoim formularzu konkursowym 20-latka zaznaczyła:

Według mnie to przede wszystkim wiedza, umiejętności, styl, determinacja w dążeniu do celu i pokora. Jako Miss chciałabym wspierać dziewczyny, kobiety zarówno te piękne jak i te, którym brakuje wiary w siebie – pokazywać im, że można i trzeba walczyć o siebie oraz spełniać swoje marzenia.

Karolina Bielawska wyjaśniła również, że do udziału w konkursie skłoniła ją chęć doświadczania nowych rzeczy. 20-letnia Miss Polonia 2019 duży nacisk stawia bowiem na samorozwój. W trakcie konkursu kobieta tłumaczyła:

Jestem otwarta na nowe doświadczenia, co skłoniło mnie do wzięcia udziału w konkursie Miss Polonia. Uważam, że człowiek w życiu powinien się rozwijać, spełniać, zdobywać doświadczenie, ale też robić to, co sprawia mu wiele radości, a ten konkurs łączy w sobie wszystkie te elementy. Jest to również ogromna szansa na przyszłość i chciałabym ją wykorzystać.

Portal "Życie" informuje również... ELLIE GOULDING PRZESADZIŁA Z ZABIEGAMI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ? WYGLĄDA ZUPEŁNIE INACZEJ

Warto sobie przypomnieć... DOKŁADNIE 30 LAT TEMU ANETA KRĘGLICKA ZACHWYCIŁA CAŁY ŚWIAT. JAK WYGLĄDAŁA JEJ DROGA DO ZDOBYCIA TYTUŁU MISS WORLD 1989

Na portalu "Życie" zobaczysz także... MISS POLONIA SZYKUJE KREACJE NA KONKURS MISS WORLD. POLACY MOGĄ POMÓC JEJ WYBRAĆ SUKNIĘ NA FINAŁ