Mariusz Czajka to znany aktor i ceniony kabareciarz. Starsi telewidzowie kojarzą go z pewnością z takich produkcji, jak „Chłopaki nie płaczą” czy „Świat według Kiepskich”. Z kolei młodsi mogą znać jego głos z kreskówek Disneya, gdzie mężczyzna podkłada głos pod Kaczora Donalda czy Goofiego.

Niedawno Mariusz Czajka przeżył bardzo ciężkie chwile. 58-letni celebryta nie mógł rozpoznać swojego odbicia w lustrze. Po wstaniu z łóżka okazało się bowiem, że kabareciarz stracił wzrok!

Dla aktywnego zawodowo mężczyzny była to prawdziwa tragedia. Czajka podkreśla:

Oślepłem! Zacząłem panikować. Gram przecież w Studio Buffo w kilku spektaklach i w „Leśniczówce” TVP. Bałem się, że to koniec mojej kariery, że będę musiała robić stand up dla niewidomych.

Problemem okazało się prawe oko aktora, które było całe zalane krwią. Czajka nic na nie nie widział. Mężczyzna szybko udał się do Klinicznego Szpitala Okulistycznego przy ul. Sierakowskiego w Warszawie. Tam udało mu się uzyskać pomoc:

Na szczęście krótko stałem w kolejce, choć wiła się jak wąż, a pacjenci mówili mi, że czeka się nawet po kilka godzin!

Mariusz Czajka otrzymał fachową pomoc. Okazało się, że rogówka jego prawego oka odkleiła się w trzech miejscach. Mężczyźnie groziła bardzo inwazyjna operacja, a być może nawet trwała ślepota. Czajka podkreśla:

Wpadłem w ręce doświadczonej lekarki okulistki, która potraktowała laserem moje prawe oko i... uratowała mi wzrok. Po tym zabiegu okazało się, że operacja nie będzie potrzebna, a ja zacząłem widzieć. Może jeszcze nie jest idealnie, ale mój stan z dnia na dzień się poprawia.

Aktor poznał również przyczynę wylewu w oku. Okazało się, że już od wielu lat bagatelizował poważną chorobę. Chodzi tu o nadciśnienie krwi, z którym Mariusz Czajka zmaga się od kilkunastu lat. Mężczyzna zapewnia, że ta przygoda była dla niego prawdziwą nauczką:

Teraz nie ma żartów. Słucham się lekarzy i przeszedłem na dietę. Pilnują mnie moje córki.

Portal "Życie" informuje... TO NIE SĄ ŻARTY. POZOSTAŁO NAM 10-12 LAT NA PODJĘCIE DZIAŁAŃ

Na portalu "Życie" zobaczysz także... NIEWIDOMY PIOSENKARZ WYGRAŁ „MAM TALENT”. JEGO ŚPIEW WYCISKA ŁZY Z OCZU! [WIDEO]

Warto sobie przypomnieć... NIEWIDOMY 13-LATEK ZAGRAŁ NA PIANINIE HIT „WEŹ NIE PYTAJ”. JEGO WYKONANIE PODBIŁO SERCA INTERNAUTÓW