Powszechnie wiadomo, że smog jest mieszaniną wielu szkodliwych substancji, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Smog dotyczy zarówno zanieczyszczenia powietrza, jaki i stanu gleby.

Ponadto, zawiera w sobie liczne, szkodliwe związki chemiczne, które wywołują niektóre choroby tj. alergie, astmy, przewlekłe zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową, czy w skrajnych przypadkach nawet paraliż układu krążeniowego. Smog zwiększa też ryzyko zachorowań na nowotwory.

Ci, którzy mieszkają w miastach powinni coraz poważniej zastanowić się na tym, w jaki sposób zmniejszyć oddziaływanie smogu na ich zdrowie. Najpopularniejszą formą ochrony przed zanieczyszczeniami są maseczki ochronne.

Stosowanie masek wyposażonych w specjalne oczyszczacze powietrza skutecznie poprawia jakość wdychanego powietrza. Oprócz tego warto stosować się także do innych rad opracowanych przez tych, którzy badają wpływ smogu na nasze organizmy.

Podstawową zasadą, jeśli chcemy uniknąć największego stężenia groźnych substancji w powietrzu, jest unikanie miejsc, gdzie ruch samochodowy jest największych. O ile, nie da się zrezygnować z wychodzenia z domu, to warto pamiętać, by oszczędzać sobie spacerów w trakcie godzin szczytu.

Istotne jest także, żeby zamiast miejskich przestrzeni, jak najczęściej, wybierać tereny zielone, gdzie nie tylko można się wyciszyć, ale także poodychać powietrzem dobrej jakości.

Warto także kontrolować stan powietrza, instalując w swoim telefonie różnego rodzaju aplikacje, które dokładnie określają jego jakość i obrazują wysokość stężenia rakotwórczych substancji.

Dzięki temu, będzie wiadomo, czy warto pobiegać na dworze, czy tym razem jednak wybrać bieżnię na siłowni.

Kolejną ważną bronią w walce ze smogiem jest nasz zdrowy tryb życia. Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i rezygnacja z używek, w szczególności z papierosów. uodpornią nasz organizm na wdychane zanieczyszczenia.

Warto też regularnie się badać, by zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób, na które może mieć wpływ stan powietrza. Jak wiadomo, lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Warto sobie przypomnieć...JAK WYGLĄDA STAN POWIETRZA, KTÓRYM ODDYCHAMY? CHYBA NIE MA POWODÓW DO RADOŚCI

Portal "Życie" pisał...PONAD 200 MIEJSCOWOŚCI JUŻ WKRÓTCE ZNIKNIE Z MAPY POLSKI. CO SIĘ Z NIMI STANIE

Informował także:NIEDOPUSZCZALNY MANEWR NA BAŁTYKU. 18 MORŚWINÓW STRACIŁO ŻYCIE