Jak donosi chiński dziennik ,,China Daily”, w Pekinie wykryto dwa przypadki zakażenia dżumą płucną. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

Jak podaje, Superstacja.tv”, zakażeni pacjenci pochodzą z Mongolii Wewnętrznej. Chorzy zarażeni dżumą trafili do szpitala w Pekińskim Chayoang. Zarażonych poddano kwarantannie. Stan jednego z pacjentów jest krytyczny, drugiego z nich, lekarze określają jako stabilny.

Osoby z bliskiego otoczenia zarażonych, zostały już zlokalizowane i poddane terapii zapobiegawczej. Jak ogłosiło Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom „Mieszkańcy mogą normalnie żyć oraz chodzić do pracy i do instytucji medycznych, i nie ma potrzeby obawiać się o ryzyko zakażenia.”

Państwowa Komisja Zdrowia, wydelegowała specjalnie przygotowana grupę medycznych ekspertów, którzy mają za zadanie zbadać źródło zakażenia.

Jak czytamy na stronie China daily:

„Dżuma płucna to jedna z postaci bakteryjnej choroby, która siała spustoszenie w średniowiecznej Europie i znana była jako „czarna śmierć”. Choroba przenosi się głównie przez szczury i inne gryzonie, a nieleczona postać płucna u ludzi powoduje śmierć w blisko 100 proc.”

Na przestrzeni ostatnich lat w Mongolii panuje susza, która spowodowała wzrost liczby populacji gryzoni.

Portal "Życie" informuje... DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE LUBIĄ WARZYW NA POZIOMIE GENETYCZNYM? NAUKOWCY MAJĄ ODPOWIEDŹ

Przypominamy... E-PAPIEROSY. PŁUCA NASTOLATKI PRZESTAŁY PRACOWAĆ. ZOSTAŁA WPROWADZONA W STAN ŚPIĄCZKI

Na portalu "Życie" przeczytasz także... ZAMIAST LEKÓW, PACJENT DOSTANIE... KOTA! NOWATORSKA METODA LECZENIA