Zdarza się czasem, że wyjmujemy z pralki ubrania, które – mimo dopiero skończonego czyszczenia – są… brudne. Niekiedy pralki mocno je brudzą. Co wtedy można zrobić?

Sposoby na to, by pralka nie ubrudziła ciuchów

Istnieją trzy sposoby na to, by przeciwdziałać brudzeniu prania przez pralkę. Co dokładnie zrobić, by zażegnać ten problem? Portal Polki podsuwa rady wszystkim, którzy mierzą się z tym problemem.

Pranie. Źródło: Youtube
Pranie. Źródło: Youtube

Najlepiej zadziała wysoka temperatura, ocet albo soda oczyszczona. Zazwyczaj problem z brudzeniem ubrań pojawia się przy nadmiarze proszku do prania.

Prawdopodobnie pralka brudzi pranie dlatego, że używasz do niego zbyt wiele detergentów. Są na to domowe sposoby .

Można włączyć pranie, gdy pralka jest pusta. Należy wrzucić opakowanie sody oczyszczonej i opakowanie kwasku cytrynowego w miejscu na proszek i „wyprać” pralkę w 90 stopniach.

Można także wrzucić materiały, które nie ulegną zniszczeniu przy bardzo wysokiej temperaturze, i wyprać w 100 stopniach.

Inna metoda to także wypełnienie miejsca na proszek 3 łyżkami octu i „wypranie” pralki w wysokiej temperaturze.

Pranie. Źródło: Youtube
Pranie. Źródło: Youtube

Jeśli nie chcemy, by pralka brudziła ubrania, pamiętajmy o otwieraniu drzwiczek na jakiś czas po każdym praniu – do wyschnięcia bębna.

Nie dodawajmy zbyt wielu środków chemicznych – jeśli się nie rozpuszczą, to one będą brudziły.

„Pranie pralki” powtarzajmy profilaktycznie raz w miesiącu.

To też może cię zainteresować: SŁUŻBY SANITARNE WYKRYŁY NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W POLSCE. CHODZI O SENIORÓW, NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW, TRZEBA BYŁO INTERWENIOWAĆ NATYCHMIAST

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W ŻYCIU MARTY KACZYŃSKIEJ JUŻ NIEBAWEM ZAJDĄ POWAŻNE ZMIANY. TĘ DECYZJĘ ODWLEKAŁA JUŻ BARDZO DŁUGO. O CO DOKŁADNIE CHODZI

O tym się mówi w Polsce: JAKIE JEST STANOWISKO ANDRZEJA DUDY NA TEMAT OSTATNIEJ DECYZJI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO? REAKCJA PREZYDENTA NIE JEST DO KOŃCA JASNA

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: BEATA KOZIDRAK ZABRAŁA GŁOS. POSYPAŁY SIĘ SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI. EMOCJONALNE WYZNANIE GWIAZDY ZACHWYCIŁO JEJ FANÓW