Mechanizm między tym składnikiem a twoimi włosami jest czysty i prosty. Soda oczyszczona skutecznie zamienia wspaniałe, ochronne sebum włosów (to, co sprawia, że ​​wyglądają na tłuste!) w mydło. Czasami, gdy używasz sody oczyszczonej, możesz poczuć śliskość na wszystkich włosach - to proces zmydlania (namydlania!). Jest to również najtańsza alternatywa (poza wodą), z której możesz skorzystać.

Soda oczyszczona do pielęgnacji włosów

Przede wszystkim należy podkreślić, że jeśli jesteście posiadaczami włosów cienkich, delikatnych, osłabionych i łamliwych, lepiej odpuścić sobie stosowanie sody oczyszczonej do pielęgnacji włosów, gdyż możemy nią doprowadzić do dodatkowych uszkodzeń.

Skuteczne mycie sodą oczyszczoną po pierwsze sprawi, że Twoje włosy będą czyste, gdy je spłukujesz. Twoje włosy będą wtedy lśniące, gładkie i lekkie. I stopniowo, gdy twoje włosy będą się do tego coraz bardziej przyzwyczajać, staną się mniej tłuste. Wkrótce będziesz mogła wytrzymać tydzień, prawdopodobnie dwa, a nawet trzy tygodnie bez stosowania niczego poza wodą.

Użyj 1/4 łyżeczki - 1 łyżeczka na jedno mycie, a następnie użyj zamiennika do następnego mycia. Idealnie coś z niesamowicie odżywczymi elementami na przykład jajko.

Mniej więcej co miesiąc należy stosować nawilżającą maskę na głowę - albo z rozgrzanym olejem kokosowym, albo z rozgniecionym bananem lub zmiażdżonym awokado.

Soda oczyszczona dodana do szamponu wzmacnia jego działanie oczyszczające włosy i skórę głowy. Należy pamiętać, by spłukać włosy po użyciu tej mieszanki ze szczególną starannością.

YT

Co o tym sądzicie?

Media obiegła informacja o zakażeniu koronawirusem jednej z pogodynek stacji TVN. Dorota Gardias miała zarazić się od własnej córki

Zerknij: Kamil Bednarek pochwalił się swoją ukochaną. Niezwykła kobieta z Zambii

Nie przegap tego: Andrzej "Piasek" Piaseczny opublikował ważny apel. Piosenkarz prosi o pomoc. Sprawa jest bardzo poważna