Media donoszą, jakoby 7-letnia Hania miała zarazić swoją mamę Dorotę Gardias koronawirusem. Pogodynka wraz z córką przebywają aktualnie w jednym z warszawskich szpitali, a prezenterce podawany jest tlen.

Media ożywiają strach przed pandemią

Jak można zauważyć na ulicach miast i w innych miejscach publicznych, strach przed pandemią koronawirusa powoli opuszcza społeczeństwo, któremu opatrzyły się już maseczki i codzienne dane statystyczne płynące z Ministerstwa Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia. Od czasu do czasu jednak, aby strach przed koronawirusem nie zniknął, któryś z celebrytów ogłasza, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność SARS CoV-2.

Gdy Adam Małysz ogłosił, że przebywa na kwarantannie z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu, spłynęły na niego zarówno życzenia powrotu do zdrowia, jak i fala krytyki osób, które nie wierzą w to, że trwa pandemia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnich dniach, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

Media obiegała co pewien czas informacja o zakażeniach wśród polityków polskich i zagranicznych. Ostatnim hitem stała się wiadomość o zakażeniu się koronawirusem Łukasza Szumowskiego, byłego ministra zdrowia. Już po 24 godzinach od ogłoszenia tej informacji, dziennikarze "Super Expressu" opublikowali zdjęcia byłego ministra, gdy wypakowywał z samochodu zrobione przez siebie wcześniej zakupy.

Wspomniał o tym redaktor Marcin Rola w niezależnej telewizji "wRealu24".


wRealu24/YouTube

Tym razem o zakażeniu powiedziała gwiazda TVN

Jak opowiedziała przyjaciółka pogodynki, trafiła ona do jednego z warszawskich szpitali w miniony poniedziałek. Ma ona problemy z oddychaniem.

W szkole Hani panuje koronawirus. Dziewczynka zaraziła Covidem swoją mamę.

Leży w sali podłączona pod tlen. Czuje się bardzo źle.

Hania jest praktycznie bezobjawowa. Ma jedynie lekką temperaturę.

Co o tym sądzicie? Czy nadchodzi zapowiadana przez rząd druga fala pozytywnych wyników testu na COVID-19?

O tym się mówi: Wielki zmiany w życiu Piotra Kraśko. Dziennikarz żegna się z pracą. Co się stało

Zerknij: Smutne wieści płyną ze świata muzyki. Odszedł znany artysta