Niestety, szalejąca na świecie pandemia koronawirusa mocno paraliżuje świat. Wiosną większość osób spędziła Wielkanoc samotnie, ograniczona była bowiem możliwość podróżowania. Wszystko wskazuje na to, że Święta Bożego Narodzenia mogą wyglądać podobnie.

Jak będą wyglądać święta w Watykanie?

Jak się okazuje, na samotne święta może być skazanych wiele osób. Informacje o zmianie formy tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia przekazał także Watykan. Jak będą wyglądać uroczystości, które z uwagą obserwuje cały świat?

Jak podaje portal Interia, w tym roku papież Franciszek nie przyjmie korpusu dyplomatycznego, co miało miejsce co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia. Korpus dyplomatyczny nie będzie obecny podczas pasterki, sprawowanej w Wigilię w Bazylice Świętego Piotra.

Papież Franciszek spędzi Boże Narodzenie inaczej niż zwykle?

Nie jest także wykluczone, że uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Watykanie mogą wyglądać bardzo podobnie do tych sprawowanych podczas tegorocznego Wielkiego Tygodnia. Papież Franciszek sprawował nabożeństwa oraz msze otoczony tylko bardzo nielicznym gronem duchownych.

Na ten moment nie jest jednak jeszcze do końca wiadomo, jak przebiegać będą Święta Bożego Narodzenia zarówno w samym Watykanie, jak i na całym świecie. Wiele osób nie może jednak pogodzić się z tym, że wszystko wskazuje na to, że świąteczne dni spędzimy z dala od swoich rodzin. Boże Narodzenie to dla wielu rodzin jedyna okazja do spotkania się w komplecie.