Papież Franciszek uchodzi za jednego z najsympatyczniejszych duchownych. Głowa Kościoła stara się świecić przykładem i służyć dobrą radą dla wiernych.

Wielu z nas pomaga w walce z koronawirusem. W tym trudnym okresie czuwa nad nami papież, który ostatnio udzielił kolejnego odpustu.

Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl

Papież Franciszek przekazał bardzo ważną wiadomość

- Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych - ogłosił Watykan. Wszystko z uwagi na bezpieczeństwo wiernych.

W wydanym na rozkaz papieża dekrecie, urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszą, ze przez cały listopad obowiązywał będzie odpust, który udzielany będzie tym, którzy modlą się za swoich bliskich i odwiedzają ich na cmentarzu. Taki odpust obowiązuje zawsze 7 dni po Wszystkich Świętych. W tym roku został przedłużony na cały listopad. Wszystko z uwagi na bezpieczeństwo wiernych.

Cmentarz. Źródło: popularne.pl
Cmentarz. Źródło: popularne.pl
Cmentarz. Źródło: popularne.pl

Ponadto na mocy wystawionego przez Watykan dekretu poinformował o tym, że udzielił on dyspensy wszystkim osobom starszym, tym, którzy obawiają się zakażenia a także osobom z objawami infekcji oraz kobietom w ciąży od niedzielnego a także świątecznego uczestnictwa w nabożeństwach.

- Wzięto pod uwagę normy wydane przez różne cywilne władze państw w celu ograniczenia skupisk podczas pandemii – powiedział kardynał Mauro Piacenza.

To też może cię zainteresować: EKSPERCI CHCĄ STWORZYĆ NOWĄ, CZARNĄ STREFĘ, DO KTÓREJ TRAFI MIĘDZY INNYMI WARSZAWA. CO TO OZNACZA? NA JAKIE OBOSTRZENIA NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

O tym się mówi w Polsce: TYSIĄCE EMERYTÓW MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE 200 ZŁOTYCH CO MIESIĄC. KOMU BĘDĄ PRZYSŁUGIWAŁY

O tym się mówi na świecie: KARMIŁA ICH I TROSZCZYŁA SIĘ, A NAWET POŻYCZAŁA PIENIĄDZE. A KIEDY ZOSTALI PANAMI, ZACZĘLI WARCZEĆ. „KIEDY ODEJDZIESZ TY I TWOJA PANI”