Jak podaje portal "Radio Zet", nowe obostrzenia rząd planuje wprowadzić już od najbliższego poniedziałku 26 października. Mariusz Gierszewski z "Wirtualnej Polski" przekazał, że uderzą one w branżę gastronomiczną. Na zaplanowanej na godzinę 11 konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić także inne obostrzenia, które dotkną przede wszystkim seniorów oraz młodzież. Czego należy się dziś spodziewać?

Zamknięcie gastronomii

Już dziś, w piątek 23 października, na konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia. Jak udało sie ustalić "Wirtualnej Polsce", od najbliższego poniedziałku dojdzie do zamknięcia stacjonarnej działalności pubów i restauracji. Możliwe będzie prowadzenie jedynie sprzedaży na wynos. Najprawdopodobniej rząd zaproponuje przedsiębiorcom z tego sektora działania osłonowe.

Na obecną chwilę lokale gastronomiczne mogą przyjmować ograniczoną liczbę gości w godzinach od 6 do 21. Poza tymi godzinami mogą prowadzić sprzedaż posiłków jedynie na wynos. W lokalu zajęty może być jedynie co drugi stolik, a klienci mogą zdjąć maseczki dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku.

Pixabay

Ograniczenia dla seniorów i młodzieży

Jak wskazuje "Radio Zet", na ograniczenia powinni przygotować się seniorzy oraz młodzież. Osoby starsze będą mogły wychodzić z domu jedynie do lekarza lub na zakupy. Natomiast młodzieć do 16 lat w godzinach od 9 do 15 będzie mogła przebywać poza domem jedynie w towarzystwie osoby dorosłej.

Jeszcze w środę Mateusz Morawiecki informował, że będzie rekomendował wprowadzenie nauki zdalnej i hybrydowej w wyższych klasach szkoły podstawowej. Wśród rekomendacji znalazło się również objęcie obszaru całego kraju strefą czerwoną.

Pixabay

Co sądzicie o planowanych rozwiązaniach?

To też może cię zainteresować: Adam Niedzielski mówi o kolejnych krokach w sprawie szpitali. Co się zmieni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jaki majątek posiada Ojciec Tadeusz Rydzyk? Te dane są wręcz nieprawdopodobne, nikt nie spodziewał się tak wysokich wartości

O tym się mówi: Radek Majdan trafił do szpitala. Mama sportowca zdradza stan zdrowia syna