Jeden z najbardziej zaskakujących duchownych, który raz po raz zadziwia swoim zachowaniem bądź słowami – Tadeusz Rydzyk – po raz kolejny zaskoczył! Internauci poznali wartość jego majątku, która dosłownie zwala z nóg... Te niebotyczne kwoty są wręcz nieprawdopodobne.

Jak powszechnie wiadomo, ojciec Tadeusz Rydzyk pochodzący z Torunia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim biznesie. Zdaniem wielu – bardzo odbiega od typowego duchownego, gdyż nawet w najmniejszym stopniu nie zachowuje się tak, jak przystoi.

Założyciel Radia Maryja, a także Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mimo częstych skandali i kontrowersji wywołanych swoimi czynami bądź wypowiedziami nadal skupia wokół swojej osoby bardzo wielu wyznawców, którzy nie widzą w nim nic nadzwyczajnego.

Majątek Rydzyka jest wręcz nieprawdopodobny

Ojciec Tadeusz Rydzyk, poza wspomnianymi wyżej inwestycjami jest również założycielem fundacji Lux Veritatis. Mimo że prywatny majątek nadal pozostaje nieznany, tak majątek należący do fundacji jest jawny – i robi ogromne wrażenie.

Jak się okazuje, środki trwałe należące do fundacji osiągają wartość... niemal 100 milionów złotych! Same budynki to 60 milionów, a samochody 6,5 miliona złotych!

Ponadto, plany fundacji są także bardzo ambitne – Ojciec Tadeusz Rydzyk planuje zakupić zbiory muzealne o wartości 90 milionów, a także akcje i udziały za 45 milionów złotych!