W Polsce padła rekordowa liczba zakażeń koronawirusem. Zgodnie z podanymi przez Ministerstwo Zdrowia informacjami, w czwartek 22 października ich liczba wynosi ponad 12 tysięcy.

Ministerstwo Zdrowia. Jest dodatkowych 1000 łóżek. To efekt współpracy sektora publicznego i prywatnego

Ministerstwo Zdrowia podczas ostatniego briefingu przedstawiło plany, które głównie dotyczą większości polskich szpitali. Niedzielski podczas swojego wystąpienia poinformował o tym, że wszystkie szpitale powiatowe zostaną przekształcone w placówki, których głównym zadaniem jest walka z koronawirusem. Podobnie sytuacja wygląda także w szpitalach wojewódzkich, w których to oddziały internistyczne, również zostaną przekształcone na potrzeby covidowe.

Adam Niedzielski
Adam Niedzielski
Adam Niedzielski

- Cieszę się, że mogę dzisiaj zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele covidowe, pierwszy raz w historii, efektem współpracy i wysiłku sektora prywatnego, powiększy się o tysiąc łóżek - poinformował szef MZ.

Ponadto rząd poczynił także współprace z prywatnymi sektorami medycznymi. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, służba zdrowia będzie w stanie zapewnić aż 15 tysięcy miejsc jeszcze w tym tygodniu.

- Rozmawiałam z wieloma prezesami szpitali prywatnych i widziałam ogromne zaangażowanie, ogromną siłę, ogromną moc, żeby pomóc dzisiaj ministrowi, żeby pomóc Polsce, żeby pomóc polskim pacjentom. Dlatego deklarujemy naszą gotowość, deklarujemy tę gotowość dość szybko. Myślę, że będziemy się włączać sukcesywnie – poinformowała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED .

Szpital. Screen:RMF.24
Szpital. Screen:RMF.24
Szpital. Screen:RMF.24

To też może cię zainteresować: SZPITAL NIE JEST W STANIE PRZYJMOWAĆ PACJENTÓW. JEŚLI PLACÓWKA NIE WYKONA WIELU ZABIEGÓW TO STANIE SIĘ RZECZ OSTATECZNA WOBEC WIELU PACJENTÓW

O tym się mówi w Polsce: NA CO MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ POLACY? WICEMINISTER ZDROWIA WALDEMAR KRASKA UCHYLIŁ RĄBKA TAJEMNICY. WSZYSTKO STANIE SIĘ JUŻ DZIŚ

O tym się mówi na świecie: MAŁŻEŃSTWO NIE WIDZIAŁO SIĘ 215 DNI. WSZYSTKIEMU WINIEN BYŁ KORONAWIRUS. PONOWNE SPOTKANIE 80 -LATKÓW WZRUSZA DO ŁEZ