Jak doskonale wiemy, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest bardzo poważna. Zgodnie z zapowiedziami, już dziś ma odbyć się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, na której prawdopodobnie przedstawione zostaną nowe obostrzenia.

Jakie będą decyzje rządu?

Jak informuje portal Pikio, dziś w programie „Graffiti” emitowanym na antenie Polsat News, gościem był wiceminister zdrowia – Waldemar Kraska. Jak się okazuje, wiceminister uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, co możemy usłyszeć dziś podczas konferencji premiera.

- Myślę, że obostrzenia zostaną wzmocnione. W czwartek premier ogłosi decyzję – przekazał Waldemar Kraska.

- Na świecie są dwie strategie - jedna, żeby wprowadzać mniej drastyczne obostrzenia, które nie uderzają w gospodarkę, ale trwają dość długo, inna strategia mówi, żeby wprowadzić dość drastyczne, ale krótkie działania, które powodują, że zakażeń w krótkim czasie będzie zdecydowanie mniej. Ja jestem zwolennikiem tej drugiej wersji – zaznaczył wiceminister zdrowia.

Dziś konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

Czy w takim razie musimy przygotować się na najgorsze i czeka nas powtórka z wiosny, kiedy wprowadzono lockdown? Wiceminister zdrowia nie wyklucza, że już dziś cała Polska zostanie ogłoszona czerwoną strefą.

- Z dzisiejszych danych wynika, że 317 powiatów, większość dużych miast, znalazłaby się w czerwonej strefie, dlatego myślę, że nie ma sensu, żebyśmy dzieli na takie wąskie strefy - żółtą i czerwoną. Cała Polska powinna znaleźć się w strefie czerwonej – zaznaczył Waldemar Kraska.

Na ten moment nie jest jednak do końca wiadomo, jakie konkretnie obostrzenia zostaną wprowadzone. Musimy zatem czekać na wystąpienie premiera Mateusza Morawieciego.