Okazuje się, że jeden z największych szpitali w Wielkopolsce znalazł się w patowej sytuacji. Placówka nie może już przyjmować pacjentów, a wojewoda zdecydował, aby czasowo i w części przerobić ją na szpital dla osób z koronawirusem., które potrzebują hospitalizacji. Jak podaje w komunikacie portal RMF24 powołuje się na lekarza, którzy przekonuje, że to prawdziwy dramat, a jeśli lekarze nie wykonają części zabiegów to pacjenci zwyczajnie umrą!

Taka sytuacja to skandal i nigdy nie powinna mieć miejsca. Mowa o szpitalu MSWiA w Poznaniu, który zdecydował się wysłać do wojewody wielkopolskiego porażający apel, w którym władze szpitala i lekarze przekonują, że sytuacja jest dramatyczna. O sprawie powiedział ordynator chirurgii szpitala MSWiA w Poznaniu.

Szpital nie jest w stanie już przyjmować pacjentów, patowa sytuacja. Jeśli placówka nie wykona wielu zabiegów to stanie się rzecz ostateczna w przypadku wielu pacjentów

Na oficjalny wywiad zdecydował się ordynator chirurgii szpitala MSWiA w Poznaniu, który w rozmowie z RMF24 poinformował o tym, w jakiej sytuacji znalazła się placówka. Wojewoda wielkopolski zdecydował, aby zamknąć szpital dla chorych i nie przyjmować pacjentów, gdyż placówka ma zostać przekształcona na jeden z największych szpitali w regionie do walki z COVID-19.

W piśmie jest prośba o przeniesienie blisko 180 pacjentów do innych szpitali. Sęk w tym, że nie ma gdzie!

„Nie mamy gdzie ich przekazać […]. Mamy w tej chwili pilnych pacjentów do operacji, krwawiących chorych, którzy nieoperowani będą musieli niestety umrzeć” – powiedział wprost ordynator chirurgii.

Prośba wojewody jest praktycznie nie do spełnienia dla kierownika oddziału. Dodatkowo Wielkopolski Urząd Wojewódzki poprosił o podanie liczby pacjentów, którzy mogą zostać wypisani wraz z datą, a także o określenie czy istnieje opcja pomocy w przeniesieniu pacjentów do innych placówek.

–To mogę podsumować jako wyjątkową ignorancję i bezczelność, żeby na nas jeszcze zrzucać szukanie miejsc dla naszych pacjentów, a nie bardzo mamy gdzie przekazywać tych chorych – komentuje ordynator, cytowany przez Lelum.

Jak informował portal "Życie ": W SIECI UKAZAŁO SIĘ NIESAMOWITE NAGRANIE ZARAŻONEJ KOBIETY, JEJ PRZEKAZ JEST PORUSZAJĄCY! POJAWIŁ SIĘ MOCNY APEL DO MINISTRA ZDROWIA, KOBIETA MA DOŚĆ

Przypomnij sobie: LEKARZE NA CENZUROWANYM POLSKICH WŁADZ? JUŻ WKRÓTCE MAJĄ RUSZYĆ ŚCISŁE KONTROLE, PIERWSI BĘDĄ DOKTORZY, KTÓRZY NIE UCHYLAJĄ SIĘ OD WALKI Z WIRUSEM

Portal "Życie " pisał również: NAJNOWSZE DONIESIENIA O ZMIANACH W TRAKCIE PANDEMII. MATEUSZ MORAWIECKI PRZEKONUJE, ŻE DRUGA FALA STAŁA SIĘ FAKTEM, BĘDĄ NOWE OBOSTRZENIA