Jak informuje Polsat w mediach społecznościowych ogromne poruszenie wywołało nagranie chorej na COVID-19 kobiety, która z powodu zakażenia i mocnych objawów trafiła do szpitala.

To, co w nim zobaczyła i jak zostali potraktowani jej bliscy daje powody do oburzenia. Pacjentka zdecydowała się na taką formę przekazania swoich słów, gdyż chciała pokazać, że sytuacja wymyka się spod kontroli władz. Pojawił się poważny apel do ministra zdrowia, kobieta przekonuje, że potrzeba znacznie więcej testów!

Mowa o jednej z mieszkanek Lubelszczyzny, która z mocnymi objawami zakażenia COVID-19 znalazła się w szpitalu w Chełmie. Kobieta jest zrozpaczona i zdruzgotana sytuacją i postanowiła powiedzieć otwarcie, co spotyka i jak traktowani są chorzy na COVID-19, a także ich bliscy. To mocne stanowisko!

W sieci ukazało się niesamowite nagranie zarażonej kobiety, jej przekaz jest poruszający! Pojawił się mocny apel do ministra zdrowia, kobieta ma dość

Pani Ewa na co dzień mieszka w Lublinie, ale do szpitala w Chełmie trafiła z powodu braku miejsc we wszystkich szpitalach w stolicy Lubelszczyzny. Kobieta twierdzi, ze unikała ludzkich skupisk, nosiła również maseczkę, a i tak się zaraziła.

W mocnej relacji na Facebooku opowiedziała o rzeczywistości w szpitalu. Kobieta wyjaśnia, że chorzy leżą na korytarzach podpięci do respiratorów. Wobec lekarzy i pielęgniarek kobieta wyraziła wielkie uznanie.

Jednak w jej przesłaniu słychać wiele żalu i goryczy. Okazuje się, że jej zdaniem system ochrony zdrowia funkcjonuje fatalnie. Gdy kobieta trafiła do szpitala z gorączką, dusznościami wykonano jej test, a rodzina znalazła się na kwarantannie. Jednak jej bliskim testów już nie wykonano.

„Lekarz rodzinny powinien obowiązkowo wypisywać skierowania osobom, których bliscy są zakażeni koronawirusem (...) Wtedy być może byłoby mniej zarażonych. Tym bardziej, że ja nie miałam styczności z osobami zarażonymi, albo o tym nie wiedziałam – powiedziała pani Ewa, cytowana przez Pikio.

Na koniec pacjentka zaapelowała do ministra zdrowia, o to, by robić jak najwięcej testów, gdyż wielu osób nie stać, aby wykonać je komercyjnie, a badanie przejść powinni.

„Jak dużo ludzi musi jeszcze umrzeć?” - powiedziała pani Ewa.

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ