Przykrą informację o śmierci aktora przekazali jego przyjaciele i współpracownicy. Niestety, 90-latka nie udało się uratować. Wiele osób nie może pogodzić się z tą sytuacją – wybitny artysta dla nich był mentorem, a także wzorem skorym do pomocy. Choć wszyscy mieli nadzieję, że sytuacja zdrowotna aktora się poprawi to stało się inaczej. Bliscy artysty pogrążyli się w smutku. O śmierci aktora informuje serwis Pikio.

Zmarł aktor znany z kultowych produkcji emitowanych w Telewizji Polskiej. Wielki artysta miał 90 lat, jego śmierć ma związek z koronawirusem

W wieku 90 lat zmarł bardzo ceniony i ważny dla polskiej kinematografii aktor. Niestety, jego odejście powiązane jest z koronawirusem. Pracował do samego końca i żył aktywnie!

Niestety, zmarł Ryszard Ronczewski, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, przez lata związany z trójmiejską sceną, z Teatrem Wybrzeże, Estradą Sopocką i Teatrem Muzycznym w Gdyni, a także sopockim Teatrem Atelier.

Wiele osób pamięta jego wybitne role w takich filmach jak "Krzyżacy”, "Faraon”, "Szatan z siódmej klasy” czy "O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Pojawiła się również w serialach takich jak "Bez tajemnic" czy też "Ojciec Mateusz".

Informacją podzielili się przyjaciele i bliscy aktora, który zmarł 17 października nad ranem. Jego śmierć ma związek z koronawirusem. Miał problemy z płucami.

„Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski - jego śmierć miała związek z koronawirusem. Miał 90 lat i wciąż żył aktywnie. W ostatnich tygodniach uczestniczył w zdjęciach do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego” – możemy przeczytać wpis na Facebooku portalu Gdansk PL.

Nie żyje aktor Ryszard Ronczewski - jego śmierć miała związek z koronawirusem. Miał 90 lat i wciąż żył aktywnie. W ostatnich tygodniach uczestniczył w zdjęciach do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Posted by gdansk.pl on Saturday, October 17, 2020

Jak informował portal "Życie ": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA WYWOŁAŁA PORUSZENIE NA INSTAGRAMIE, PORÓWNAŁA SIĘ DO MAŁGORZATY ROZENEK. CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA MÓWI, ŻE NIE MA PRZYPADKÓW

Przypomnij sobie: JULIA WIENIAWA Z POSTAWĄ GODNĄ NAJWYŻSZEJ POCHWAŁY. DZIĘKI NIEJ MOŻNA BĘDZIE URATOWAĆ NAWET OSIEM OSÓB, GWIAZDA NAMAWIA INNYCH

Portal "Życie " pisał również: DO DZIŚ KOCHA GO CAŁA POLSKA, POD KONIEC ŻYCIA ZMAGAŁ SIĘ Z NIEZWYKLE BOLESNĄ CHOROBĄ. ŻYCIE MARKA GRECHUTY NIE BYŁO USŁANE RÓŻAMI