Choć ma dopiero 22 lata to jej podejście do świata i innych ludzi zasługuje nie tylko na pochwałę, ale i naśladownictwo. Młodziutka gwiazda, która osiągnęła w polskim show-biznesie naprawdę wiele i można ją zobaczyć w topowych polskich produkcjach wykazała się duża odpowiedzialnością i wielkim sercem.

Co zrobiła? Postanowiła zadeklarować, że po jej śmierci narządy trafią do przeszczepów dla potrzebujących nowego serca, płuc czy nerek osób! Jak przekonuje, ta decyzja pozwoli jej w przyszłości pomóc nawet ośmiu osobom!

Julia Wieniawa promuje transplantologię!

Ponieważ temat przekazywania narządów w Polsce wciąż budzi ogromne kontrowersje i nie zmienił tego nawet zapoczątkowany przez prof., Zbigniewa Religę program przeszczepów to odważną postawą, z której może wziąć przykład wiele osób wykazała się 22-letnia Julia Wieniawa.

Młodziutka aktorka postanowiła złożyć deklarację, w której decyduje się na oddanie swoich narządów do przeszczepu po śmierci. Gwiazda jest dumna ze swojego kroku i namawia innych do podobnej postawy.

„Chcę być dawcą, oddam swoje narządy – deklaruje Wieniawa. – Każdy z nas może potrzebować przeszczepu, ale i każdy z nas może być potencjalnym dawcą. Ja po śmierci oddam swoje narządy, bo wiem, że mogę uratować życie nawet ośmiu osób. Ty też możesz to zrobić” – mówi Julia Wieniawa w nagraniu przygotowanym dla serwisu „Solidarnie dla transplantacji”, cytowana przez „Super Express”.

Warto przypomnieć, że za kilkanaście dni – 26 października – przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantacji, a jego celem jest promocja świadomego dawstwa narządów, a także krwi, szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych.

Jak informował portal "Życie ": W OSTATNIM ODCINKU „THE VOICE OF POLAND” EDYTA GÓRNIAK POWIEDZIAŁA COŚ, CO ZASKOCZYŁO NIEMAL WSZYSTKICH. ZDRADZIŁA, GDZIE PLANUJE SIĘ PRZEPROWADZIĆ

Przypomnij sobie: NIEBYWALE ODWAŻNA FOTOGRAFIA DODY ROBI PRAWDZIWY SZAŁ W SIECI. INTERNAUCI NIE MOGĄ NAPATRZEĆ SIĘ NA TO ZDJĘCIE, POSYPAŁA SIĘ LAWINA KOMENTARZY

Portal "Życie " pisał również: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM