Mateusz Morawiecki w trakcie swojego wystąpienia w Sejmie, gdzie przedstawiał posłom i Polakom stan przygotowań i podjętych działań w celu przeciwdziałania pandemii i ograniczania jej rozrostu powołał się m.in. na słowa profesora Mariana Zembali (byłego ministra zdrowia – przyp. red.), który przekonywał w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, że teraz wszyscy powinni pracować ponad podziałami, a solidarność doprowadzi nas do zwalczenia pandemii.

„Mamy do czynienia z bardzo groźnym zjawiskiem: drugą falą koronawirusa. Być może grozi nam trzecia fala. Wszystko zależy od tego, czy będzie wynalezione lekarstwo lub szczepionka na COVID-19. Nasza strategia to tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować i żyć, nie zamykać gospodarki, a jednocześnie przecinać pas transmisyjny rozprzestrzeniania” – stwierdził wprost Mateusz Morawiecki na sejmowej mównicy, a jego słowa przytacza serwis Wiadomości WP.

Najnowsze doniesienia o zmianach w trakcie pandemii. Mateusz Morawiecki przekonuje, że druga fala stała się faktem, będą nowe obostrzenia

Premier przekonywał również, że rząd poczynił duże zakupy na wypadek niekontrolowanego rozwoju epidemii w Polsce. W Agencji Rezerw Materiałowych ma czekać kilkanaście milionów specjalistycznych maseczek z filtrami, a także pół miliarda rękawiczek. Zwiększono też liczbę dostępnych respiratorów.

„Wszystkie szpitale, które chcą podłączyć respirator, mogą to zrobić, bo mamy obecnie blisko 3 tys. wolnych respiratorów” – poinformował Mateusz Morawiecki.

Ochrona zdrowia ma dziś możliwość testowania nawet 80 tysięcy osób na dobę.

Co jednak z nowymi obostrzeniami, o których głośno jest w mediach od wielu dni? Jak przekonuje Mateusz Morawiecki, jeszcze w środę zostaną podjęte decyzje w sprawie reorganizacji pracy szkół.

Chodzi o podstawówki i uczniów wyższych klas (4-8), którzy mieli przejść na nauczanie hybrydowe lub całkiem zdalne. Dzieci młodsze mają przechodzić jego zdaniem zakażenia znacznie łagodniej, a dodatkowo istotna jest socjalizacja poprzez kontakty z rówieśnikami.

fot. Youtube

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ