Jak podaje portal "Wirtualna Polska", o ile większość telefonów komórkowych dokona zmiany czasu z letniego na zimowy samoczynnie, o tyle tradycyjne zegary będą wymagały samodzielnego przestawienia. Zmiana czasu będzie szczególnie odczuwalna dla pasażerów PKP.
Zmiana czasu na zimowy
Tradycyjnie zmiana czasu z letniego na zimowy będzie miała miejsce w ostatni weekend października - w tym roku w nocy z 24 na 25 października. Cofniemy wówczas wskazówki z godziny 3 na 2.
Zmiana czasu została wprowadzona, żeby zoptomalizować wykorzystanie światła słonecznego. W okresie jesienno-zimowym, słońce wstaje później, szybciej zapada również zmrok, dlatego wskazówki zegarów muszą zostać cofnięte.
Podróżni odczują zmianę
Zmianę czasu z pewnością odczują podróżni, którzy w najbliższy weekend będą nocą podróżowali koleją. Jak poinformowało PKP zmiana czasu na zimowy wiąży się z wprowadzeniem "specjalnego rozkładu jazdy". Co to oznacza?
13 pociągów, jakie w tym czasie będą realizowały przejazdy na swoich trasach będą miały godzinny postój na stacji, która znajduje się najbliżej miejsca, w którym będą się aktualnie znajdowały. Jest to działanie niezbędne, żeby pociągi dotarły do miejsc docelowych zgodnie z przewidzianą w rozkładzie godziną. Listę pociągów, których dotknie zmiana, znajdziecie tutaj.
Zmiana dotknie również klientów mBanku, który ogłosił w tym czasie przerwę techniczną. Co ona oznacza dla klientów? Brak możliwości dokonania płatności kartą, wypłaty z bankomatu oraz korzystania z aplikacji mobilnej banku.
Jesteście zwolenikami, czy przeciwnikami zmiany czasu?
To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz poważnie chora? Najnowsze informacje od gwiazdy budzą niepokój. O co chodzi
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dawidowi Narożnemu puściły nerwy. Padły mocne słowa. Oberwało się emerytom. Co tak rozzłościło muzyka disco polo
O tym się mówi: Kolejne warszawskie szpitale zostaną przekształcone na zakaźne? Wszystko na to wskazuje. Słowa Rafała Trzaskowskiego mówią same za siebie