Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty przeciwko ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że decyzja ta spowodowała zaostrzenie w naszym kraju prawa aborcyjnego. Polacy są bardzo zbulwersowani całą sprawą.

Polacy stanowczo wyrażają swoje zdanie!

Wsparcie dla protestujących kobiet wyrażają także znane osobistości ze świata show biznesu. Wśród nich znalazła się Małgorzata Kożuchowska, która opublikowała na swoim Instagramie wpis na temat obecnej sytuacji.

-Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży – napisała Kożuchowska.

–Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji), nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam – dodała aktorka.

Kiedy prezydent zabierze głos?

Wśród osób, które polubiły wpis gwiazdy na temat aborcji znalazł się także sam Andrzej Duda. Nie ulega wątpliwości, że Polacy są zaskoczeni taką reakcją, bowiem do tej pory prezydent nie zabrał oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Nie da się jednak ukryć, że na zabranie głosu przez prezydenta czekają zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy zaostrzenia prawa aborcyjnego. Czy polubienie postu Małgorzaty Kożuchowskiej to jedyna i ostateczna reakcja prezydenta na to, co dzieje się w kraju?

Instagram: malgorzatakozuchowska_