Zatkany zlew to jeden z częstszych kuchennych problemów. Najczęściej, aby się go pozbyć sięgamy po rożnego rodzaju detergenty. Niewielu jednak wie, że można radzić sobie z nim domowymi sposobami. Jakimi? Dowiecie się z artkułu poniżej.

Jak udrożnić rury za pomocą domowej receptury?

Jednym z najskuteczniejszych i najmocniejszych domowych sposobów na odetkanie odpływu, jest stworzenie „środka” na bazie sody, soli kuchennej oraz octu. Aby poradzić sobie z problemem, należy do odpływu wsypać pół szklanki sody, a także ¼ szklanki soli kuchennej i wszystko zalać gorącym octem.

Odpływ należy zamknąć przy pomocy korka lub jeśli go nie posiadamy czy np. wytworzona piana jest zbyt mocna – garnkiem czy miseczką. Po upływie 15 minut należy zalać odpływ ciepłą wodą i gotowe.

Co będzie ci potrzebne:

200 g sody

200 g soli

Ciepłego octu

Gorącej wody

Udrożnianie

Wszystkie składniki sypkie (soda oraz sól) wymieszaj. Kiedy będą już połączone wsyp miksturę do odpływu. Następnie nalej do niego szklankę ciepłego octu. Po upływie chwili zalej odpływ wrzątkiem.

Jeśli środki nie pomagają - trzeba spróbować ręcznie

Czasami zdarza się tak, że zator, który powstał w odpływie jest na tyle silny, że nie da się go usunąć za pomocą środków chemicznych i konieczne jest pozbycie się go mechanicznie. W tej sytuacji należy wyciągnąć wszystkie rzeczy z szafki spod zlewu, a następnie pod rury położyć miskę, która zabezpieczy szafkę przed zalaniem. Następnie należy je rozkręcić i wyczyścić za pomocą specjalnej spirali.

Może zainteresuje Cię to: OD DZIŚ NIE MUSISZ WYRZUCAĆ ZAPLAMIONYCH TŁUSZCZEM UBRAŃ. TE PLAMY DA SIĘ USUNĄĆ. WSZYSTKO DZIĘKI KILKU SPRAWDZONYM SPOSOBOM

Polecamy także: CHCESZ DŁUŻEJ CIESZYĆ SIĘ SWOIMI UBRANIAMI? JEST NA TO SKUTECZNY SPOSÓB. WYSTARCZY, ŻE ZROBISZ JEDNĄ BANALNIE PROSTĄ RZECZ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: PŁYN DO NACZYŃ ZNAJDUJE WIELE RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ. O NIEKTÓRYCH Z NICH Z PEWNOŚCIĄ NIE WIEDZIAŁAŚ