Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że płyn do naczyń może mieć wiele różnorodnych zastosowań. Poznając je z pewnością któryś z nich okaże się kiedyś przydatny. Odkryj, co można zrobić z tym popularnym produktem.

Usuwanie tłustych plam

Płyn do naczyń doskonale sprawdzi się w przypadku tłustych plam na ubraniach. Z racji przeznaczenia tego produkty świetnie radzi sobie z tego typy zabrudzeniami. Wystarczy nałożyć go odrobinę w miejsce zanieczyszczenia, a po chwili delikatnie pocierać materiał.

Po wszystkim wystarczy wrzucić ubranie do pralki i wyprać. Po plamie nie powinno być śladu! Warto jednak pamiętać, aby czynność tą wykonać najszybciej, jak to tylko możliwe. Wtedy szansa na całkowite dopranie tkaniny są dużo większe.

Zrywanie tapety ze ściany

Usuwanie tapet ze ścian wcale nie musi być trudne i czasochłonne! Istnieje na to genialny sposób, który pozwoli zrobić to dużo sprawniej i bez większego problemu. W tym celu należy wymieszać odrobinę płynu do naczyń z ciepłą wodą i spryskać tym ścianę lub pomalować ławkowcem.

Czynność ta powinna być kilkukrotnie powtarzana. Po 2-3 razach tapeta powinna być już na tyle wilgotna, że będzie sama odchodzić od ściany. Dzięki temu zerwanie jej będzie dużo szybsze i łatwiejsze.

Likwidowanie plam do kredkach świecowych

Każdy, kto posiada dzieci z pewnością mierzył się z problemem zanieczyszczeń na ścianach po kredkach świecowych. Pozostawiają one trudne do usunięcia plamy. Jak się jednak okazuje, świetnie radzi sobie z nimi płyn do naczyń.

Wystarczy jedynie nanieść na zwilżoną gąbkę niewielką ilość produktu i wyczyścić nią ścianę. Warto jednak zwrócić wcześniej uwagę, czy farba jest wodoodporna.

Pozbądź się problemu z chwastami!

Płyn do mycia naczyń to doskonałe rozwiązanie w przypadku problemów z chwastami. Za jego pomocą można stworzyć skuteczny środek do ich usuwania.Wystarczy dodać do szklanki wody 20 mililitry spirytusu i nakrętkę płynu do naczyń, a całość wymieszać.

Gotową mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem i spryskać chwasty. Aby środek zadziałał musi być jednak bardzo słoneczny dzień zupełnie jak w przypadku Roundupa. Czasami czynność trzeba kilkukrotnie powtórzyć.

Świetna zabawa dla dzieci

Twoje dziecko uwielnia zabawę z bańkami? Jak się okazuje, z płynu do naczyń można zrobić świetny płyn do baniek mydlanych, które z pewnością dadzą najmłodszym wiele radości.

Wystarczy dolać do 1 litra wody demirealizowanej 200 mililitrów płynu do naczyń oraz dwie łyżki gliceryny. Można ją dostać w każdej aptece.

Skuteczne sprzątanie domu

W trakcie sprzątania zorinetowałeś się, że nie masz już płynu do mycia? Nie szkodzi! Z płynu do naczyń można zrobić uniwersalny środek czyszczący, który nada się zarówno do mebli, urządzeń sanitarnych, jak i podłóg. W tym celu należy rozcieńczyć około 2-3 łyżki płynu do naczyń z wodą.

Może zainteresuje Cię to: DO CZEGO MOŻNA ZASTOSOWAĆ TABLETKI DO ZMYWARKI. ŚWIETNIE SIĘ SPRAWDZAJĄ NIE TYLKO DO MYCIA NACZYŃ

Zobacz także: CZYSZCZENIE MIKROFALÓWKI NIGDY NIE BYŁO PROSTSZE. ISTNIEJĄ NA TO NIEZAWODNE DOMOWE SPOSOBY

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: REWELACYJNE SPOSOBY, KTÓRE POZWALAJĄ POZBYĆ SIĘ PROBLEMU BRZYDKIEGO ZAPACHU Z BUTÓW NA DŁUGO