Czyszczenie mikrofalówki to czynność, o której nie można zapominać. Nie należy do najprzyjemniejszych, ale dzięki niej w środku kuchenki mikrofalowej zachowujemy czystość i nie mnożą się w niej bakterie.

Większość osób korzystających z mikrofali myje ją zdecydowanie za rzadko – mikrofala bardzo łatwo się brudzi, a tłuszcz z podgrzewanych potraw zazwyczaj pryska na wszystkie strony.

Powinno się czyścić kuchenkę mikrofalową po każdym użyciu, ewentualnie choćby przetrzeć ją ścierką, gdy zabrudzenia nie są widoczne gołym okiem. Zaschnięty, przylepiony brud i tłuszcz mogą być bardzo trudne do usunięcia.

Jednak nawet wtedy można sobie poradzić. Z pomocą przyjdzie nam kilka produktów. Jakie?

Cytryna

Brzmi banalnie, ale za to świetnie działa! Do miseczki, w której można podgrzewać jedzenie w mikrofali, nalać wody i wycisnąć sok z połowy cytryny. Drugą połowę owocu wrzucić do wody.

Wstawić miskę do kuchenki mikrofalowej i podgrzewać na pełnej mocy przez 5 minut. Później wyjąć zawartość, a wnętrze mikrofali wytrzeć ręcznikiem papierowym.

Nawet najstarszy tłuszcz zejdzie z łatwością!

Ocet

To bardzo proste i podobne do poprzedniego sposobu. Do wody zamiast cytryny dodać ćwierć szklanki octu, również podgrzać przez 5 minut na pełnej mocy.

Wyjąć naczynie i dokładnie wytrzeć wnętrze kuchenki.

Soda oczyszczona

Królowa domowych środków czyszczących – nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu! Rozpuścić 3 łyżki magicznego białego proszku w szklance wody i podgrzewać przez 5 minut na pełnej mocy.

Później wytrzeć kuchenkę mikrofalową.

By z łatwością usuwać wszelkie zanieczyszczenia i brud ze swojej kuchenki mikrofalowej, warto zadbać o jej regularne mycie. Najlepiej przetrzeć ją szmatką po każdym użyciu, a w przypadku, gdy jest ubrudzona od podgrzewanej potrawy, od razu wyczyścić.

Równie ważne jest mycie talerza obrotowego pod strumieniem bieżącej wody, z użyciem płynu do mycia warzyw. Jeśli chcemy oszczędzić sobie czasu, możemy pomyśleć o specjalnej przykrywce na talerz do podgrzewania jedzenia w mikrofali – dzięki temu wystarczy wyczyścić pokrywkę oraz talerz, nie trzeba myć całej kuchenki.

Należy pamiętać, by nie czyścić mikrofali szorstkimi narzędziami – najlepiej sprawdzą się ręczniki kuchenne oraz miękkie szmatki.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE

Jak informował portal Życie: MAŚĆ TYGRYSIA, CZYLI SPOSÓB NA WSZYSTKO. JAKIE ZASTOSOWANIA MA TEN LEK, KTÓRY KOSZTUJE GROSZE

Portal Życie pisał również o… MUSZKI W KWIATACH. OD DZIŚ TO ŻADEN KŁOPOT. SĄ NA TO NIEZAWODNE SPOSOBY