Maść tygrysia jest jednym z leków, które znajdowały się w apteczce każdej babci. Nie wszystkie jej zastosowania są oczywiste.

Babcie przed laty najczęściej kupowały ją na ryneczku za nieduże pieniądze. Obecnie maść tygrysia sprzedawana jest w dalszym ciągu za niewielkie pieniądze – około dwa złote.

Jakie są jej zastosowania?

Sposób na katar

W przypadku, gdy katar przeszkadza w zaśnięciu, bardzo prostym sposobem babć jest nałożenie maści pod nosem. Dzięki temu udrożnimy zatoki, a oddychanie będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Rozgrzanie dłoni oraz stóp

Po spacerze lub przebywaniu na mrozie często czujemy, że nasze stopy oraz dłonie są skostniałe. Wtedy warto sięgnąć po maść tygrysią i posmarować kończyny.

Dzięki temu krew zacznie szybciej krążyć, a nasze ręce i nogi momentalnie staną się cieplejsze. To świetna metoda na rozgrzanie podczas wypadu na narty!

Leczenie bólu głowy

To kolejny ze sposobów, w jakie babcie korzystały z maści tygrysiej. Podczas bólu głowy należy sięgnąć po maść tygrysią i rozsmarować ją na skroniach. Efekt murowany!

Na chorobę lokomocyjną

Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny pilnować, by mieć maść zawsze przy sobie. Jeśli nie mają możliwości wyjścia z pojazdu, którym się poruszają, wystarczy, że powąchają ją – dzięki olejkom eterycznym zawartym w maści tygrysiej poczują ulgę i przynajmniej na jakiś czas zwalczą mdłości.

Wróg insektów

Insekty bardzo nie lubią maści tygrysiej – łatwo je odstraszyć, zostawiając odkręcone pudełko lub smarując tym specyfikiem pewien punkt.

Na ukąszenia komarów

W przypadku, gdy miejsce po ukąszeniu komara staje się mocno swędzące, wystarczy posmarować je maścią tygrysią. Pozwoli to na zahamowanie swędzenia.

Maść tygrysia składa się z naturalnych składników, które potrafią pomóc w wielu przypadkach. Znajdują się w niej mentol, kamfora, olejki eteryczne: goździkowy, kajeputowy, eukaliptusowy oraz z mięty pieprzowej, parafina i wazelina.

Przypomnij sobie o… SKĄD BIERZE SIĘ PLEŚĆ W DONICZCE Z KWIATAMI? SKUTECZNE METODY, ABY SIĘ JEJ POZBYĆ

Jak informował portal Życie: NAJLEPSZE SPOSOBY NA UDROŻNIENIE RUR. DZIĘKI NIM NA DOBRE POZBĘDZIESZ SIĘ PROBLEMU ZATKANEGO ZLEWU

Portal Życie pisał również o… TE ZIOŁA I PRZYPRAWY MOŻESZ ŁATWO WYHODOWAĆ W DOMU. NADADZĄ POTRAWĄ WSPANIAŁEGO SMAKU