Zdarza ci się zauważyć podczas podlewania swoich ukochanych kwiatów latające wokół nich muszki? Jak się okazuje to bardzo częsty problem. Na szczęście są sposoby na to, by szybko pozbyć się nieproszonych gości. Jakie?

Latające wokół rośliny muszki, które często mylone są z owocówkami to ziemiórki

Owady te preferują wilgotne i zbite miejsca, w których łatwo mogą złożyć larwy. Rozwijające się larwy pobierają substancje odżywcze z podłoża rośliny. Wydawałoby się, że najlepszym sposobem na pozbycie się szkodników jest przesuszenie podłoża. Nic bardziej mylnego. Larwy ziemiórek, które nie mógłby czerpać substancji odżywczych z gleby, kradłyby je z rośliny, co spowodowałoby jej obumieranie.

Jak pozbyć się muszek?

Niezawodnym sposobem na pozbycie się muszek są np. żółte lepy, których zadaniem jest „łapanie” muszek. Oprócz tego można zastosować także domowe sposoby, które pomogą w walce ze szkodnikami.

Jednym z nich jest stworzenie pułapki, która skutecznie pomoże wyłapać szkodniki. Aby ja przygotować wystarczy kilka składników, które każdy z nas posiada w swoim domu.

Owady reagują na kolor żółty, dlatego też do przygotowania pułapki należy przygotować żółty kubek lub filiżankę. Następnie należy 2/3 kubka napełnić wodą, a później dodać do niej łyżkę octu i łyżeczkę płynu do naczyń. Zapach octu zachęca muszki, które wpadają do kubka i topią się w wodzie.

Można także zareagować od środka. Sprawdzonym sposobem na walkę z ziemiórkami jest podlewanie rośliny wywarem z pokrzywy i skrzypu polnego. Wystarczy, że zamiast wody będziemy podlewać roślinę wywarem, a po kilku dniach pozbędziemy się problemu muszek.