Każdy posiadacz zmywarki ma w domu także tabletki do niej. Są to dedykowane środki do mycia naczyń.

Warto wiedzieć, że mogą mieć wiele innych zastosowań – świetnie sprawdzają się nie tylko do mycia naczyń. Do czego jeszcze można ich użyć?

Zastosowania tabletek do zmywarki

Do przypalonych garnków

Jednym z nie tak powszechnych sposobów na wykorzystanie tabletek do zmywarki jest wyczyszczenie przypalonych garnków. Przydają się wtedy, gdy nie możemy doszorować garnka.

Świetnie czyszczą naczynia, więc i z tym sobie poradzą. Trzeba włożyć tabletkę do garnka i zalać wrzątkiem, a później poczekać godzinę.

W tym czasie kapsułka rozpuści się. Później wylać wodę. Garnek powinien wyglądać jak nowy, a jeśli pozostał ślad, lekko przetrzeć gąbeczką do mycia naczyń.

Do czyszczenia piekarnika

Często trudno jest usunąć tłuszcz, który znajduje się w piekarniku po przygotowywaniu potraw. Z pomocą przychodzą tabletki do zmywarki.

Trzeba rozpuścić tabletkę w ciepłej wodzie i zastosować ją dokładnie tak, jak płyn do czyszczenia piekarnika. Po takim czyszczeniu nasz piekarnik będzie lśnić!

Do czyszczenia muszli klozetowej

W przypadku, gdy brakuje nam płynu do toalet, a nie możemy wyjść do sklepu i uzupełnić zapasów, wystarczy skorzystać z tabletki do zmywarki. Należy wrzucić ją do muszli klozetowej, poczekać, aż się rozpuści, a później wyszorować WC szczotką do toalet.

Gotowe!

Do czyszczenia mebli ogrodowych

Rola tabletek do zmywarki jest podobna jak w przypadku piekarnika – trzeba rozpuścić jedną kapsułkę w wodzie i skorzystać z niej do umycia powierzchni. Meble ogrodowe powinno się myć raz do roku, o ile nie ma potrzeby częściej.

Do prania białych tkanin

W przypadku delikatnych białych ubrań często używamy wybielacza. Tymczasem można wrzucić do pralki jedną tabletkę do zmywarki, a nasze ciuchy będą jak nowe!

Przypomnij sobie o… NIEZAWODNE SPOSOBY NA PROBLEMY Z PRZĘDZIORKIEM. JUŻ NIE MUSISZ KUPOWAĆ CHEMICZNYCH ŚRODKÓW, BY POZBYĆ SIĘ SZKODNIKA

Jak informował portal Życie: JAK ZAPOBIEC SKAKANIU PRALKI PO ŁAZIENCE. WARTO WYPRÓBOWAĆ TE SKUTECZNE PORADY

Portal Życie pisał również o… WYSTARCZY WŁOŻYĆ TOREBKĘ HERBATY DO BUTÓW NA NOC. EFEKTY SĄ NIESAMOWITE