Wkładanie torebki herbaty do butów na noc brzmi dość nietypowo. Jednak, choć nie każdy o tym wie, jest to bardzo dobry sposób.

Wystarczy poświęcić kilka sekund i zostawić buty w ten sposób na noc. Jaki efekt przyniosą torebki herbaty?

Prosty sposób, czyli wkładanie torebek herbaty do butów

Większość z nas bardzo często chodzi przez cały dzień w jednych butach i nie ściąga ich nawet na chwilę, gdy przebywa w pracy lub w szkole. Nasze stopy są spocone, buty również stają się wilgotne wewnątrz.

To bardzo prosta droga, by zaczął wydobywać się z nich brzydki zapach. Dopóki mamy buty na sobie, nie jest to uciążliwe dla otoczenia, jednak jeśli będziemy chcieli je zdjąć np. u znajomych, robi się nieco gorzej.

By zapobiec brzydkiemu zapachowi, przydadzą nam się torebki herbaty. Nadadzą się świeże lub wcześniej zaparzone – dadzą ten sam efekt.

W przypadku tych zużytych trzeba je uprzednio wysuszyć. Herbata ma właściwości, które sprawią, że włożona do butów, pochłonie z nich wilgoć i zaabsorbuje brzydki zapach.

Właśnie dlatego każdy, kto nosi buty przez większość dnia, a jego stopy się pocą, powinien włożyć do nich torebki herbaty i pozostawić na kilka godzin, np. na noc.

Wystarczy wieczorem włożyć torebki do obuwia, a następnego dnia rano wyrzucić je.

Proponujemy korzystanie z zaparzonej, już wysuszonej torebki herbaty, która działa tak samo jak nowa – jest to po prostu bardziej ekonomiczny sposób, a herbata po takim zastosowaniu i tak nadaje się już tylko do wyrzucenia.

Inne ciekawe zastosowania herbaty to m.in. robienie z niej okładów na oczy, podlewanie kwiatów, a także… czyszczenie luster! Świetnie sprawdzi się również przy pielęgnacji ciemnych blatów oraz mebli, a torebki herbaty w szafie zneutralizują wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Przypomnij sobie o… JAK ZAPOBIEC SKAKANIU PRALKI PO ŁAZIENCE. WARTO WYPRÓBOWAĆ TE SKUTECZNE PORADY

Jak informował portal Życie: NIEZAWODNE SPOSOBY NA PROBLEMY Z PRZĘDZIORKIEM. JUŻ NIE MUSISZ KUPOWAĆ CHEMICZNYCH ŚRODKÓW, BY POZBYĆ SIĘ SZKODNIKA

Portal Życie pisał również o… NAJLEPSZE SPOSOBY, BY ZAPOBIEC POWSTAWANIU PLEŚNI W DOMU. SUSZENIE PRANIA MA NA TO KLUCZOWY WPŁYW