Podczas zimy bardzo łatwo o rozwój bakterii. Wszystko dlatego, że większość z nas chce utrzymać ciepło w domu i zazwyczaj bardzo szczelnie zamyka okna oraz drzwi.

W takim przypadku w domach zwiększa się poziom wilgoci w powietrzu, przez co bardzo łatwo o pleśń. To bardzo trudny do pokonania i uciążliwy wróg.

Duży wpływ na rozwój pleśni ma suszenie prania w domu. Co zrobić, by zapobiec temu problemowi?

Zapobieganie pleśni w domu

Przede wszystkim powietrze nie powinno być nadmiernie wilgotne, ważne jest więc, by pranie schło jak najszybciej. Przydatne jest suszenie prania poza mieszkaniem, nawet zimą – ciuchy wyschną również na balkonie lub w ogrodzie, choć potrwa to dłużej, jednak dzięki temu nie musimy martwić się o pleśń.

Pomocne może być także wstawianie mniejszych, częstszych prań – gdy pralka jest zapełniona w mniejszym stopniu, podczas wirowania pralka pochłonie z rzeczy więcej wilgoci, co sprawi, że wszystkie rzeczy wyschną dużo szybciej.

Dobrym trikiem jest wrzucenie piłek tenisowych do pralki. Brzmi dziwnie, ale dzięki temu pranie zostanie mocniej „rozbite” podczas wirowania, a to pozwoli pralce na pochłonięcie większej ilości wilgoci i przyspieszy suszenie.

Choć robi to wiele z nas, nie powinno się suszyć prania obok grzejnika – powoduje to, że zbyt dużo wilgoci dostaje się naraz do powietrza. Lepiej postawić rzeczy nieco dalej.

Z kolei w przypadku, gdy pranie będzie ściśnięte na suszarce, będzie bardzo długo schło. By temu zapobiec, wystarczy rozwiesić ciuchy z zachowaniem nieco większych odstępów.

Kluczowe jest także wietrzenie mieszkania – choć nie chcemy się pozbywać ciepła, wbrew pozorom otwarte okno to nasz przyjaciel. Dzięki niemu pozbędziemy się nadmiaru wilgoci i zadbamy o to, by pleśń nie powstawała w naszym domu.

Przy szeroko otwartych oknach i lekkim przeciągu wystarczy już pół godziny wietrzenia co kilka dni.

Przypomnij sobie o… MUSZKI W KWIATACH. OD DZIŚ TO ŻADEN KŁOPOT. SĄ NA TO NIEZAWODNE SPOSOBY

Jak informował portal Życie: MAŚĆ TYGRYSIA, CZYLI SPOSÓB NA WSZYSTKO. JAKIE ZASTOSOWANIA MA TEN LEK, KTÓRY KOSZTUJE GROSZE

Portal Życie pisał również o… CZYSZCZENIE MIKROFALÓWKI NIGDY NIE BYŁO PROSTSZE. ISTNIEJĄ NA TO NIEZAWODNE DOMOWE SPOSOBY